Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

АНОНС. Справжній «Хенд-мейд» від людей з інтелектуальною недостатністю: 19-22 грудня в «Експоцентрі» – святковий ярмарок «Щедрий Миколай»

Версия для печатиВерсия для печати

19 - 22 грудня люди з інтелектуальною недостатністю представлять вироби, виготовлені власноруч, на святковому ярмарку «Щедрий Миколай», який буде проходити у Національному комплексі «Експоцентр України» (Київ, пр-кт Академіка Глушкова, 1, метро «Виставковий центр»). 

У ярмарку візьмуть участь п’ять громадських організацій та комунальних закладів м. Києва, які опікуються інтересами людей з інтелектуальною недостатністю (далі – ІН) і входять до Всеукраїнської ГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю», що є мережею 116 недержавних організацій. 

Участь людей з ІН у ярмарку «Щедрий Миколай» є прикладом їхньої успішної інтеграції до громади міста. Організатори ярмарку безкоштовно надали площу для виставки художніх робіт та проведення майстер-класів нарівні з іншими учасниками і тим самим проявили громадську солідарність з мережею організацій для людей з ІН, яка пропагує толерантне ставлення до людей зі зниженим інтелектом, їхню повноцінну участь у житті суспільства, не сегрегацію, а повне включення.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від 1 до 3 % населення в усьому світі мають порушення інтелекту. В Україні діагноз «розумова відсталість» встановлена близько 300 тисячам осіб. Знижений інтелект призводить до обмежень в навчанні, самообслуговуванні, спілкуванні та соціальній адаптації.  Люди з ІН вважаються хворими і безпорадними і тому практично виключаються із суспільного життя.

Суспільство розглядає їх як тягар, якому потрібно щось віддавати, а взамін нічого не отримати. Тема людей з ІН є нецікавою для політиків, пересічних громадян, преси. Коли все ж таки вона піднімається, то переважно пов’язана з нещасними випадками, конфліктами. ЗМІ, обговорюючи питання соціальної допомоги і охорони здоров’я, описуючи з якими труднощами зустрічаються люди з особливими потребами та їхні сім’ї, продовжують підтримувати думку, що люди з ІН є клопотом для суспільства.

Щирі, відверті і наївні, люди з ІН нагадують про такі вічні цінності, як дар життя, безкорисливу любов, простоту, щедрість, сімейну відданість, вчать віддавати без очікування на взаємну вигоду. Втім, як пересічні обивателі, так і посадовці чи ЗМІ рідко говорять про позитивні приклади соціальної інтеграції людей з ІН, про їхню цінність і роль у сім’ї, громаді, про їхнє ставлення до інших членів суспільства.

Погляньмо іншими очима на людей з інтелектуальною недостатністю! 

Довідки за тел.: 496-52-92, 067-659-29-36; Майорова Надія Володимирівна, Драговенко Яна Петрівна

Прес-служба Всеукраїнської громадської організації "Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю"

Читайте також враження Катерини Дятлової від відвідин Центру, у якому займаються люди з такими обмеженнями: Люди с интеллектуальной недостаточностью

Екатерина Дятлова
люди з інтелектуальною недостатністю
виставка Щедрий Миколай
допомога людям з інтелектуальною недостатністю

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2630

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар