Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

АКТОВИЙ ДЕНЬ У КДАіС: нові професори, доценти та перші стипендіати стипендії ім. Блаженнішого

Версия для печатиВерсия для печати
12 листопада 2014 | Духовні школи

8 листопада, напередодні дня пам’яті прп. Нестора Літописця і Собору святих Київської духовної академії, викладачі та студенти Київської духовної академії і семінарії зібралися в академічному храмі, щоб помолитися за спочилих наставників та вихованців духовної школи.

 

Заупокійну літію звершив перший проректор КДА протоієрей Сергій Ющик у співслужінні студентів академії у священному сані.

На богослужінні молилися: Керуючий справами Української Православної Церкви, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, викладачі, студенти та вихованці Київських духовних шкіл.

***

Цього ж дня у Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври було звершено традиційний святковий молебень перед мощами преподобного Нестора, який очолив ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Митрополит Бориспольский и Броварской Антоний

Після молебню владика-ректор привітав викладачів та студентів Київських духовних шкіл зі святом.

Ввечері в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив святкову Всеношну.

Його Високопреосвященству співслужили голова Учбового комітету при Священному Синоді РПЦ, ректор Московської духовної академії і семінарії архієпископ Верейський Євгеній, архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ єпископ Ірпінський Климент, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, а також численні гості – представники духовних навчальних закладів України, Росії, Білорусії, викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані.

***

9 листопада, у день святкування пам’яті прп. Нестора Літописця, небесного покровителя Київських духовних шкіл та Собору святих Київської духовної академії в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври була звершена Божественна літургія.

Богослужіння очолив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Його Високопреосвященству співслужили: ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії митрополит Полтавський і Миргородський Филип, голова Навчального комітету РПЦ, ректор Московської духовної академії і семінарії архієпископ Верейський Євгеній, архієпископ Білогородський Миколай, єпископи: Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Боярський Феодосій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Вознесенський і Первомайський Олексій, Васильківський Миколай, а також численні гості – представники духовних навчальних закладів, викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані.

За богослужінням архієпископ Євгеній висвятив на священика студента I курсу Академії диякона Ярослава Стрільця. Митрополит Антоній висвятив у диякона студента III курсу Академії Василя Поповича.

Після відправи перед іконою Собору святих Київської духовної академії було звершено чин славлення.

Собор святых Киевской духовной академии

По закінченні  Божественної літургії в актовому залі Києво-Печерської Лаври відбувся річний акт Київської духовної академії і семінарії, який очолив ректор КДАіС, Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

У заході взяли участь ректор Московської духовної академії і семінарії, голова навчального комітету при Священному Синоді РПЦ архієпископ Верейський Євгеній, архієпископ Білогородський Миколай, єпископи Сєверодонецький і Старобільський Никодим, голова Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ єпископ Ірпінський Климент, єпископи Бородянський Варсонофій, Вознесенський і Первомайський Алексій, Васильківський Миколай, помічник міністра освіти України Олександр Сич, директор департаменту у справах релігій і національностей Андрій Юраш, генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина, глава громадської ради при Міністерстві культури України Юрій Решетніков, гості, викладачі, співробітники та студенти Київських духовних шкіл.

Засідання відкрилося вступним словом митрополита Антонія, після чого владика-ректор зачитав вітальну адресу Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Далі перший проректор Київської духовної академії протоієрей Сергій Ющик представив аудиторії підсумковий звіт про життя Академії в минулому році.

Після цього відбулася презентація I-го тому (А-Й) нового видання – «Біографічний словник випускників КДА», яке продовжує ювілейну серію видань присвячених 400-річчю Київської духовної академії. Роботу над цим словником почав ще професор дореволюційної Академії протоієрей Феодор Тітов. Видання представили автори доктор історичних наук професор Національного університету ім. Т. Г. Шевченка Василь Ульяновський та проректор з науково-богословської роботи кандидат історичних наук професор Володимир Бурега.

З актовою промовою «Православний рух в Закарпатській Україні на початку ХХ в. і Марамарош-Сигетський судовий процес (1913-1914 рр.)» виступив ректор Київської духовної академії професор митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Після актової промови слово було надано гостям свята. З привітаннями на адресу академії виступили помічник Міністра освіти України Олександр Сич, який зачитав вітальну адресу Міністра  Сергія Квіта, директор департаменту у справах релігій і національностей Андрій Юраш, який зачитав привітання від Міністра культури України Євгена Нищука.

Від Московської духовної академії Київські духовні школи привітав ректор архієпископ Верейський Євгеній, а від Санкт-Петербурзької – вітальну адресу ректора СПбДА архієпископа Петергофского Амвросія зачитав священик Андрій Парфенюк.

Також Київську духовну академію привітав генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина. Зважаючи на тісну співпрацю між Академією та Києво-Печерським заповідником, з благословення Предстоятеля УПЦ, митрополит Антоній вручив Любомиру Павловичу орден святого благовірного князя Ярослава Мудрого. Також за благодійну діяльність та допомогу Академії голова ТОВ «Принц» Алла Солодка нагороджена орденом  святої рівноапостольної княгині Ольги.

Далі відбулося вручення церковних нагород викладачам і співробітникам Академії, які цього року відзначають особисті ювілеї: протоієрей Павел Козар нагороджений орденом преподобного Нестора Літописця II ступеня, а Тамара Лахно, Наталя Поріцка та Юлія Карнаух – орденами Почаївської ікони Божої Матері.

Після цього відбулося вручення дипломів про присвоєння вченого звання професора доцентам КДАіС протоієрею Димитрію Денисенку і Тарасу Борозенцю; дипломи про присвоєння вченого звання доцента отримали викладачі КДАіС перший проректор Академії протоієрей Сергій Ющик, глава адміністративного апарату Київської митрополії протоієрей Володимир Коцаба, старший помічник ректора з навчально-методичної роботи архімандрит Сильвестр (Стойчев) і викладач Сергій Бортник.

За успішність у навчанні грамоти про присвоєння стипендій (відповідно до рішення Вченої ради КДА від 31 серпня 2014 року) були вручені студентам КДАіС.

Згідно п. 5 постанови Собору єпископів Української Православної Церкви, який відбувся 13 серпня 2014 у місті Києві, відзначаючи постійні зусилля Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, спрямовані на відродження і розвиток духовних навчальних закладів, була заснована «Синодальна стипендія імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) для кращих студентів Київської духовної академії і семінарії». Положення про стипендії прийнято рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 16 вересня 2014 (журнал № 44).

Першими студентами, які удостоїлися стипендії ім. Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) стали: Пасенко Микита – 2 курс КДА; Дедеу Олександр – 3-а клас КДС.

Також були вручені Стипендії Міністерства транспорту та зв’язку України імені Георгія Кирпи.

Завершився річний акт концертом хору КДАіС під управлінням  архімандрита Романа (Підлубняка).

За матеріалами сайту news.church.ua

АНТОНІЙ (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ
Преподобний Нестор Літописець, чернець Печерський († між 1113-1116)
протоієрей Сергій Ющик
КДАіС

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5953

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар