Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Активна і відома соціальними та просвітницькими проектами парафія Воскресенського храму в с.Зазим’є на Київщині відсвяткувала 150-річчя храму

Версия для печатиВерсия для печати
15 квітня 2015 | Події

Свято-Воскресенський храм у селі Зазим’я на Київщині було побудовано у 1865 році на кошти архієпископа Павла (Субботовського, †1832), який був уродженцем цього села.

За 150 років своєї історії церква витримала гоніння безбожної влади, яка кілька разів намагалася її закрити. Зокрема, у 1920 храм частково постраждав від підпалу: пожежа знищила настінний розпис, книги, багато ікон. Проте за шість років церкву було відремонтовано віруючими зазимцями; в ній продовжили звершуватися богослужіння.

У 1930-х роках безбожники знову намагалися закрити церкву: в 1937 році було розстріляно місцевого настоятеля священика Михайла Подільського, а храм був переобладнаний під зерносховище. Його було знову відкрито лише у роки Великої Вітчизняної війни; тоді ж відновилися богослужіння. З того часу і дотепер церква не закривалась.

У понеділок Світлої седмиці Божественну літургію з нагоди 150-річчя церкви звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій. Блаженніший владика привітав усіх присутніх зі святом Світлого Христового Воскресіння, 150-річним храмовим ювілеєм, а також вручив нагороди.

Активна парафія в Зазим’ї відома своїми різноманітними просвітницькими, місіонерськими та соціальними проектами. Нині широко допомогає вимушеним переселенцям зі Сходу України.

Після богослужіння в селі відкрилася виставка робіт народно-прикладного мистецтва, а також розпочав роботу щорічний районний фестиваль «Пасхальна радість», який цього року присвячено ювілею храму.

«Сьогодні прекрасна подія в селі Зазим’я: ми зібралися для того, щоб відсвяткувати великий день Світлого Христового Воскресіння і відзначити 150-літній ювілей цього прекрасного храму, який стоїть перед нами і нагадує нам про те, що це село завжди було духовно живим, — зауважив Блаженніший Митрополит Онуфрій, виступаючи перед гостями та учасниками заходу. — Сьогоднішній прекрасний сонячний день, який нам благословив Господь, є також свідченням того, що це свято є великим і для Неба, і для землі, бо людина створена для іншого вічного прекрасного життя, в якому завжди сяє Сонце Правди — Бог».

За матеріалами сайту news.church.ua

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Бориспільська єпархія
Воскресенський храм в с.Зазим’є

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6234

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар