Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

9 травня ветерани і молодь згадували загиблих у Другій світовій і молилися за мир сьогодні

Версия для печатиВерсия для печати

Вже багато років Спільнота святого Егідія святкує 9 травня разом з ветеранами у пансіонатах для літніх людей. Це день пам’яті жертв війни, серед  яких і рідні наших літніх друзів. Це також і день побудови миру, день солідарності поколінь. День, коли діти приходять до бабусь і дідусів, родини приходять до літніх, щоб подарувати нову родину самотнім. 70-річчя закінчення війни стало особливо важливим тому, що згадується під час війни в Україні. До слів: «Щоб більше ніколи не повторилося!» додалося побажання: «Щоб швидше настав мир!».

У Києві свято пройшло у двох домах престарілих: у пансіонаті ветеранів праці і у будинку ветеранів сцени ім. Н. Ужвій. До членів Спільноти приєдналося багато людей, що хотіли в цей день бути разом з літніми.

В Будинку ветеранів сцени свято відкрилося молитвою за загиблих і за мир. Молебень відслужив о. Олександр, Храм святителя Петра Могили. Разом з ним до акторів завітала і недільна школа. Дітки «ризикнули» показати свій спектакль, і знайшли серед досвідченої публіки вдячних глядачів. Свято продовжилось на пікніку з частуваннями. Зіркою стала Марія Українець, ветеран Хору ім. Г. Верьовки. В своєму поважному віці вона вже не перший рік приїздить з Спільнотою привітати ветеранів і разом з ними згадати війну і свого батька, що загинув у Берліні 5 травня 1945 р.

До пансіонату ветеранів праці, де живе майже триста літніх людей, завітало багато молоді: з руху «Молодь за мир», Школи миру. Виступали школярі та вихованці будинків сімейного типу Києва. Особливо раді привітанням були лежачі хворі, що рідко бачать гостей. Вони зустрічали привітання зі сльозами на очах.

Для свята прикрасили актову залу. Під час свята не можливо було відрізнити мешканців від гостей. Свято стало безцінним досвідом спілкування молоді з літніми людьми. Старенькі розповідали про свою війну, а молоді про те, як збирають допомогу для постраждалих від війни на Сході сьогодні.

«Ми віримо, що молитвою, роблячи добро, ми наближаємо мир. Коли молоді люди проявляють солідарність з тими, хто потребує їхньої  уваги, долаються стіни і бар’єри, які існують у суспільстві. Будується нова культура стосунків між поколіннями. Такі зустрічі допомагають поселити мир в серці: літнім, які перші страждають від бідності, і молодим, що з тривогою дивляться у майбутнє під час війни», - говорить Тетяна Приходько із Sant’Egidio.

Спільнота Святого Егідія
День Победы

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2383

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар