Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

8 квітня — Собор Архангела Гавриїла, мучениць Алли, Лариси, Алли

Версия для печатиВерсия для печати

Триває Великий піст, і до свята Великодня залишається лише 3 тижні.

Святий Іоанн Златоуст зауважував: «Як легкі кораблі скоріше перепливають моря, а обтяжені великим вантажем потопають, так і піст, розвантажуючи від зайвого розум наш та роблячи його більш легким, допомагає йому швидко перепливати море цього життя, і передусім – прагнути до неба та до речей небесних».

***

На другий день після Благовіщення ми вшановуємо небесного провозвісника великої тайни Боговтілення – Архангела Гавриїла.

«Архангел» означає найвищий з ангелів, а ім’я Гавриїл перекладається як «сила Божа». Саме про дивовижну дію цієї сили Божої й мусив провіщати людству Гавриїл. Так було й тоді, коли він возвістив про зачаття Предтечі, так було й під час Благовіщення Пресвятої Богородиці: саме Гавриїлу випала честь сповістити про народження Сина Божого. Тому й називає Церква цього дивного архангела, який є вісником спасительних шляхів Божих для роду людського, «служителем чудес».

8 квітня – Собор Архангела Гавриїла. СЛУХАЙТЕ, чому йому називають «служителем чудес»

***

Вітаємо з днем Ангела усіх жінок, які носять імена Алла, Лариса та Анна.

До речі, святих, які носили ім’я Алла та прославляються 8 квітня, – двоє.

Перша з них загинула в полум’ї під час пожежі разом з іншими мучениками близько 375 року. Тамтешній правитель Придунайської Готії Унгерих люто ненавидів та переслідував християн, і за його наказом було спалено живцем 308 людей.

Інша Алла була вдовою Готфського короля, і її справжнє ім’я було Гаафа. Спочатку її подвигом стало те, що вона сміливо зібрала та поховала з честю рештки святих мучеників, спалених Гунерихом. А потім Господь сподобив святу Аллу іншого мучеництва – за свою палку та віддану віру та відкрите сповідання Христа її разом із сином було побито на смерть камінням. Дочка її, царівна Дукліда, зберегла мощі святих сповідників та згодом віддала їх на освячення православного храму.

***

Пам’ятаючи про календарний зміст цього дня, спробуймо наслідувати наших небесних покровителів: так само, як і архангел Гавриїл, частіше сповіщаймо оточуючим про Христа; а в святої Алли та решти сьогоднішніх готських мучеників молитовно попросимо рішучості зберігати віру навіть в полум’ї сучасного життя.

Також не припиняймо молитву за Вітчизну:

Господи! Зупини кровопролиття і розбрат на нашій землі! Нагадай тим, що коять зло, про Страшний Суд і про відповідь на ньому за кожну агресію, брехню і образу, за кожну пролиту краплину крові та сльозу. Даруй, Боже, мир нашій змученій протистоянням Україні і стомленим постійною тривогою людським серцям. Онови в нас віру, надію та любов – і нехай цими чеснотами подолаємо ми будь-які загрози (лукавого) – зовні та в середині нас, Амінь!

***

А ще нагадуємо – завтра великопісна поминальна субота, день особливої, поглибленої молитви за всіх спочилих. Богослужіння поминальної суботи розпочинається вже напередодні ввечері – тобто – сьогодні. Тож не забудьмо в цей день помолитися за тих, хто запалив у нашому серці вогник любові.

Архангел Гавриил

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1862

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар