Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

7 січня — церковне свято Різдво Господа і Спаса нашого Іісуса Христа

Версия для печатиВерсия для печати

Христос народився – славімо Його!

Щиро вітаємо зі святом Різдва Господа, Бога і Спаса нашого, Іісуса Христа.

Та запрошуємо до спільної молитви:

Господи! В день Твого народження у світ цей Ангели заспівали: «Слава в Вишніх Богові, і на землі мир, в людях – благовоління». Тож в ці святі Різдвяні Дні благослови Україну та її народ піднести Тобі Славу відповідним життям і вчинками; подаруй землі нашій довгоочікуваний мир; наповни кожне серце благоволінням – тобто – свідомим бажанням творити добро, Амінь!

***

Історію початку втілення на землі небесного плану спасіння роду людського розповідає нам Євангеліє.

СЛУХАЙТЕ ТАКОЖ: Про Різдво Христове - від о.Миколая Лисенка

Син Божий народився від Пресвятої Діви Марії в час царювання римського імператора Октавіана Августа в маленькому містечку в 8-ми кілометрах від Єрусалима, під назвою Бейт-Лехем, що в перекладі з івриту означає Дім Хліба, більш відомому нам, як Віфлеєм.

Октавіан Август, переможець Марка Антонія та Клеопатри та блискучий адміністратор Римської Імперії, тоді звелів зробити всенародний перепис з метою вдосконалити збір податків до імперської казни. Тому Божа Мати і праведний Йосиф, як такі, що належали до нащадків пророка Давида, мусили прямувати до його родового містечка – Віфлеєма, аби внести свої імена у список підданих імператора.

У Віфлеємі вони не знайшли жодного вільного місця – ніхто не пустив їх до хати, тому Боголюдина і Спаситель світу народився холодної зимової ночі навіть не на землі, а під землею – у вапняковій печері, яка була яслами для худоби, серед сіна й соломи…

Вифлеемская пещера

«Таїнство спостерігаю дивовижне і преславне – оспівує під час Богослужіння Церква – Небо – вертеп, Престол Херувимський — Діву; ясла – вмістилище, в якому возлежить невмістимий Христос Бог»

Поём Богу разумно: самые красивые фрагменты Рождественской службы - в переводе на русский

Какими мы увидели рождественские вертепы в храмах Киева?

Опівночі, у повній тиші, коли людство було поглинуто глибоким сном, звістку від Ангела про Різдво Христове першими почули пастухи, що стерегли свою отару. Таким чином прості й смиренні люди удостоїлись великої честі першими вклонитися Сину Божому, Який заради спасіння людства проявив велике смирення і народився в убогих яслах…

Пастухи почули дивовижний спів великого Ангельського хору: «Слава в Вишніх Богові, і на землі мир, в людях – благовоління». — «Слава Богові в вишніх небесах. Мир на землі людям, яких Він возлюбив».

Далі Божественному Немовлятку прийшли вклонитись волхви – мудреці Сходу. Зіркою Бог сповістив їх про народження Свого Сина, і в особі цих східних мудреців увесь старий язичницький світ преклонив коліна перед Новонародженим Месією.

Згідно з переданням, один із волхвів був перс, другий – араб, третій – ефіоп. Звали їх Гаспар, Мельхіор та Валтасар. Більш ніж через 30 років після поклоніння Іісусу волхви прийняли Хрещення від апостола Фоми, і самі стали проповідниками Євангелія. Мощі їхні було знайдено в ІІІ столітті, і зараз вони зберігаються в Німеччині, в Кельнському соборі.

Фільм «Різдво» - просто зараз на нашому сайті

Рождество, служба на Рождество

Волхви вшанували Христа царськими дарами. Вони піднесли Йому золото — як символ Царської влади, ладан — як ознаку Його Божественності, і смирну – речовину, за допомогою якої померлих готували до поховання – і це було ознакою майбутньої спокутної смерті Господа на Хресті за рід людський.

Ще на шляху до Віфлеємської печери волхви у своїх пошуках завітали до Єрусалима, де сповістили тодішнього правителя Ірода Великого про народження нового Юдейського Царя, і про те, що їм про це розповіли небесні світила.

Цар Ірод, за походженням ідумеянин, розумів, що займає Юдейський престол незаконно, і що повне право на цей престол мають справжні юдеї – нащадки царя і пророка Давида. Тож і без того одержимий манією переслідування, Ірод дуже злякався. Він попросив волхвів сповістити про місцезнаходження Новонародженого Царя, буцімто щоби вклонитися Йому. Коли ж волхви, сповіщені Ангелом, повернулися додому, оминувши Ірода, розлючений деспот наказав винищити у Віфлеємі та його околицях усіх немовлят віком до двох років.

Двуликий монарх Иудеи. Карательная экспедиция в Вифлееме: реальность или миф?

Маленького Іісуса врятував знов таки Ангел, який звелів Йосифові прямо посеред ночі встати, взяти Немовля та Його Матір і тікати до Єгипту, що Йосиф і зробив, сповнивши Старозавітне пророцтво: «З Єгипту покликав Я Сина Мого…»   

***

Такими драматичними подіями було ознаменоване Різдво Христове.

Але, незважаючи на те, що від самого початку Господь став біженцем та скуштував бідності, Його народження в земне життя подарувало кожному з нас радість і надію.

Навіщо ми колядуємо?

Самые красивые колядки — в исполнении любимых хоров (обновляется)

Як найвідоміший тенор XXст. Іван Козловський наважився заколядувати на кремлівській сцені…

Різдво Христове – це перший крок, який Бог зробив назустріч людині. Тепер наша черга. Тож нехай кожен із нас знайде шлях до Різдвяного вертепу, освячений світлом Віфлеємської зірки. Та на її порозі замислиться: нині народжується – Христос, це — Його свято, і саме Божественному Немовлятку ми мусимо принести головний подарунок — справи милосердя до ближнього, адже Він Сам в Євангелії промовляє: що зробили ви одному з малих цих, Мені зробили.

Тож зігріймо наших ближніх увагою, поділимося святковою трапезою з нужденними, співчуваймо тим, хто в скорботі, та радіймо з тими, хто в радості, подаруймо частку душевного тепла оточуючим, і таким чином привітаймо Новонародженого Сина Божого, який заради нас більш ніж 2 тисячі років тому прийшов в цей світ, і наповнив його Своєю любов’ю.

Христос народився – славімо Його!

Різдво Христове: розставляємо акценти. Протоієрей Георгій Коваленко

Історія, яку розповідають колядки, або Чому не гріх колядувати

Как встречают Рождество Христово известные украинцы?

 Фото протоієрея Ігоря Пчелинцева

Різдво
Різдво Христове
Рождество

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
22472

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар