Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

6 лютого — церковне свято на честь блаженної Ксенії Петербурзької

Версия для печатиВерсия для печати

6 лютого ми отримуємо надзвичайний урок християнської любові від однієї з найулюбленіших православних святих – Блаженної Ксенії Петербурзької, Христа ради юродивої.

Цікаво, що особливу благодатну силу має молитва Ксенії про дарування сімейного щастя, яке сама вона одного дня втратила після несподіваної та передчасної смерті коханого чоловіка, що залишив Ксенію вдовою у 26 років…

СЛУХАЙТЕ Православний календар. Блаженна Ксенія Петербурзька

блж. Ксения Петербургская

У день його похорон Ксенія вдягла його одяг, а на здивовані запитання оточуючих відповідала, що вона – це насправді – раб Божий Андрій, її чоловік, а Ксенія, яку всі знали раніше, померла. Спочатку близькі вирішили, що Ксенія від горя збожеволіла, але спілкування з нею переконало, що вона нормальна, адекватна людина. Тож у тверезому розумі молода жінка роздала своє майно, подарувала дім одній убогій жінці та почала жити безпритульною, лише зрідка ночуючи у знайомих.

Ніхто не знав, де вона проводить більшість ночей, допоки хтось не простежив, і тоді з’ясувалося, що майже щоночі блаженна за будь якої погоди та пори року прямує за місто, де посеред поля звертається до Бога в палкій молитві про дарування Царства Небесного коханому чоловікові. Лише дією благодаті Божої можна пояснити, що ледь-ледь одягнена, босонога жінка в умовах суворого північного клімату спромоглася нести важкий подвиг безпритульного життя довгих 45 років!

З великою покірністю вона терпіла усі знущання та приниження, а гроші, які іноді їй давали, швидко роздавала нужденним.

Та з часом люди почали помічати, що по молитвах блаженної  Господь чинить справжні дива – відбуваються зцілення, справджуються пророцтва, і багатьом надходять Боже благословення та допомога.

Усе це викликало народну любов та шанування блаженної Ксенії, які лише посилились після її мирного преставлення близько 1803 року. Воістину блаженна Ксенія, як співається в тропарі на її честь, безумством вигаданимбезумство світуцього викрила, і нині насолоджується безсмертною трапезою в Царстві Божому, де, як ми сподіваємось, цю трапезу, по її молитвах, розділяє з нею й її чоловік.

блж. Ксения Петербургская

***

Дивовижним був дар прозорливості святої.

Відомий випадок, коли Ксенія зайшла до тієї жінки, якій подарувала свій дім, та промовила: «Ось ти сидиш тут та штопаєш шкарпетки, а тобі Бог сина послав! Іди мерщій до Смоленського цвинтаря!» Знаючи, що блаженна ніколи нічого не робила просто так, дівчина попрямувала туди й побачила натовп: лічені хвилини тому п’яний візник збив вагітну жінку, яка прямо на місці народила дитину і відразу померла.

Таким чином дитя отримало матір, а вбога дівчина – не лише оселю, а й сина, який, за переказами, виріс достойною людиною, потурбувався про старість своєї прийомної матері та в молитвах завжди дякував за допомогу своїй святій покровительці, блаженній Ксенії Петербурзькій.

Как блаженная Ксения помогает тем, кто носит её имя

***

У день пам’яті блаженної Ксенії Петербурзької нам варто згадати визначення справжньої любові, яке надав апостол Павло в своєму посланні до громади міста Коринф.

Справжня «любов довготерпелива, …лагідна, вона не заздрить, не чваниться, не горда, не поводиться нечемно, не шукає свого, не роздратовується, не гнівлива, не радіє з несправедливості, а тішиться правдою, усе покриває, всьому вірить, завжди надіється, все терпить. Любов ніколи не перестає, хоч і пророцтва скінчаться, і мови замовкнуть, і знання зникне…»

Тож згадуючи цю святу, навчимося від неї дару справжньої відданої любові, ознакою якої завжди є відповідальність і самопожертва.

Христос посеред нас!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Как объяснить подвиг блаженной Ксении ребёнку?

6 февраля — день памяти блж. Ксении Петербургской. Почему храмы Украины названы в ее честь?

«ФОМА В УКРАИНЕ». Имя Ксении. Что общего у юродивой, римского поэта и греческого историка?

«Жемчужина» Винницы — храм во имя блж. Ксении Петербургской. Читайте и смотрите фоторепортаж

блж. Ксения Петербургская

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
10743

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар