Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

5 серпня — Почаївської ікони Божої Матері

Версия для печатиВерсия для печати

5 серпня ми знову прославляємо Пречисту Богородицю та Приснодіву Марію, урочисто вшановуючи визначну святиню нашого народу, чудотворну Почаївську ікону Божої Матері – на згадку про подію визволення Успенської Почаївської Лаври від турецької облоги влітку 1675 року.

СЛУХАЙТЕ ТАКОЖ:

5 серпня - Почаївської ікони Божої Матері. Православний календар + голос Блаженнішого

Почаевская икона Божьей Матери

Надзвичайною є історія цієї чудотворної ікони.

1597 року її подарувала монастирю заможна вдова Анна Гойська, що володіла Почаєвом у другій половині ХVІ століття. А Анні цю ікону свого часу подарував грецький митрополит Неофіт — на знак вдячності за сердечний прийом.

Образ став святинею дому Гойської. Благочестива Анна просила Пречисту про зцілення сліпого від народження брата Пилипа. І сталося диво – він прозрів. Після такого чуда бояриня Гойська з хресним ходом перенесла її на Почаївську гору для загального поклоніння і відтоді щедро наділяла монастир земельними наділами.

Понад 450 років ікона своєю чудотворною силою посилає благодать Божу, і кожному, хто звертається з щирою вірою та молитвою, надається допомога та зцілення.

Зворушливі волинські традиції вшанування Почаївської ікони Божої Матері: навіщо кожного року 4 серпня іде хресний хід з урочища Вирля? ФОТО, ВІДЕО

ПІШКИ ДО ПОЧАЄВА 5 днів ітимуть прочани з Луцька - на свято Почаївської ікони Богородиці

Почаевская икона Божьей Матери

***

З чудотворним образом Богородиці та з Її особливим заступництвом святої обителі пов’язана історична подія, яка сталася влітку 1675 року.

Османські полки під проводом хана Нурредіна обступили обитель з трьох боків. Військ для захисту обителі не було, тому ігумен закликав братію та мирян звернутися до небесних заступників — Пресвятої Богородиці та преподобного Іова Почаївського.

Рано вранці, коли татари якраз востаннє обговорювали штурм монастиря, ігумен звелів співати акафіст Божій Матері. З першими словами «Взбранной Воєводі» над храмом раптом явилася Сама Пречиста Богородиця, «омофор білоблискучий розпускаючи», з небесними ангелами, які тримали оголені мечі. Преподобний Іов був поблизу Богородиці, вклонявся Їй і молився про захист обителі. Татари в сум’ятті стали стріляти в Пресвяту Богородицю та преподобного Іова, однак стріли поверталися назад і ранили тих, хто їх пускав.

Жак охопив ворогів. У панічній втечі, не розбираючи своїх, вони вбивали один одного. Захисники монастиря кинулися навздогін і багатьох захопили в полон. Дехто з полонених згодом прийняв християнську віру й залишився в обителі назавжди.

***

Почаїв недарма вважається особливим уділом Пресвятої Богородиці. За старовинним переданням, одного разу на вершині гори, якій Господь судив стати всесвітньою святинею, явилася перед місцевими пастухами Сама Пречиста Божа Мати у сяючому вогняному стовпі. Упали пастухи долілиць, а Цариця, огорнута сяйвом, поволі піднялась на небо.

Почаевская икона Божьей Матери

На камені, де вона стояла, побачили пастухи чудо – стопу, з якої витікала вода. На честь Успіння Пресвятої Богородиці на тому місці і було споруджено храм. А з перших пустинників Почаївської гори невдовзі виникла чернеча община.

Відтоді Почаїв здобув славу дивовижного місця. Розповідають, що у XVIII столітті повз Почаїв проїздив польський граф Микола Потоцький. Несподівано коні, мабуть, чогось перелякавшись, перекинули екіпаж. Нестриманий від природи граф вихопив пістолет, аби застрелити кучера. Але той повернувся в бік Почаївської Лаври з благанням: «Мати Божа, Почаївська, спаси мене...» І дивна річ – пістолет Потоцького дав осічку. Не вистрелив ані вдруге, ані втретє. Тільки тоді граф зрозумів, ХТО захистив кучера. Святе місце справило на нього таке сильне враження, що він вирішив залишитись у монастирі і став його меценатом.

***

Шануймо наші безцінні святині, однією з яких є Почаївський образ Богородиці. І при цьому пам’ятаймо: ця святиня буде нашим духовним оберегом, якщо ми пам’ятатимемо про Бога, не зневажатимемо молитву та шукатимемо передусім – Царства Божого та Правди Його – так, як робили це покоління наших благочестивих предків!

Христос посеред нас!

І є, і буде!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

7-месячный Крестный ход по Украине с Почаевской иконой – яркие впечатления участника + ФОТОРЕПОРТАЖ

Чому хресні ходи з Почаївською іконою Богоматері популярні й тисячолюдні? — інтерв’ю митрополита Ніфонта

Про Почаївську ікону, що на горі Почаївській - ВІДЕОНАРИС

Як Почаївська ікона разом з іншими святинями з неба Україну благословляла - фоторепортаж з повітряного хресного ходу

Почаевская икона — в Десятинном монастыре. Впечатления очевидца

Які ще в Україні є чудотворні ікони Божої Матері?

 

ДИВІТЬСЯ КІНОФІЛЬМ «Хресний хід у Почаїв»

Почаевская икона Божьей Матери

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7390

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар