Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

4 грудня — церковне свято Введення Пресвятої Богородиці у храм

Версия для печатиВерсия для печати

Щиро вітаємо зі святом Введення до храму Пречистої Діви Марії!

Введення Богородиці до Єрусалимського храму було явленням Її світові, а отже – мовчазною проповіддю близького пришестя Христового. Таким чином це святкування посідає особливе місце у сходинках нашої підготовки до Господнього Різдва. І саме від Введення в храмах лунають богослужбові різдвяні піснеспіви.

Главные слова праздника Введения

Введение Пресвятой Богородицы во храм

***

Перші згадки про свято Введення дійшли до нас з IV століття, адже про нього розповідав святитель Григорій Нісський, а мати рівноапостольного царя Костянтина, цариця Єлена, збудувала один із перших Введенських храмів.

Розповсюдилося святкування Введення вже у VIII столітті.

«Введение в храм Пресвятой Богородицы – вхождение в Рай всего человечества», – архиепископ Иларий (Шишковский)

Чому Введення — «дитяче» свято? Дивіться відеоблог "Православіє в Україні". Гість студії - протоієрей Георгій Коваленко

***

Як розповідає передання, ще до народження своєї довгоочікуваної дитини батьки Діви Марії Іоаким та Анна пообіцяли, що присвятять Її Господу. Тому, коли  Марії виповнилося лише три роки, Іоаким та Анна виконали свою обітницю. Разом із друзями вони привели Її до Єрусалимського храму, який на той час був головною святинею юдейського народу. Лише тільки дитину поставили на першу сходинку храму, трирічна дівчинка без сторонньої допомоги пройшла всі 15 сходинок.

Введение Пресвятой Богородицы во храм

Введение во храм Пресвятой Богородицы (Тициан, 15341538)

Деякі джерела містять поетичну розповідь про те, що маленька Маріам, потрапивши до Храму, увійшла до центрального місця, що називалося Святая Святих, куди, за юдейським законом, не мали право заходити навіть священики, окрім одного разу на рік, коли Первосвященик приносив жертву за народ.

Варто зауважити: ймовірність такої події багатьма богословами та церковними істориками ставиться під сумнів – з огляду на тогочасні юдейські традиції та суворість їхнього дотримання. Але зрештою це не є принципово важливим. Насправді важливе інше – подія Введення Пресвятої Богородиці до Храму знаменувала собою важливий етап у справі нашого Спасіння, адже це стало початком Її духовної підготовки до майбутнього прийняття волі Божої та народження Христа Спасителя.

Після Введення Пречистої Діви до Храму батьки залишили Її там для виховання, де Богородиця і перебувала в постійній молитві та праці до чотирнадцятирічного віку. Так Бог готував маленьку дівчинку на ім’я Маріам до великої мети – стати Матір’ю Спасителя Світу, Господа нашого Іісуса Христа. За Її подвиг самопожертви і смирення Церква пізніше назве Божу Мати чеснішою і славнішою навіть за небесних Херувимів та Серафимів.

***

Цього святкового дня, за влучною думкою митрополита Антонія Сурозького, кожен із нас мусить взяти за приклад Пресвяту Богородицю та вступити своїм серцем в ті глибини молитви, благоговіння, любові і чистоти душі, що й складають наше справжнє, внутрішнє Святе Святих…

Пресвята Богородице, допомагай нам!

Божьи детки, или Праздник Введения глазами православной многодетной мамы

***

Спільна молитва

Господи! Ти прийшов у цей світ, народившись від Духа Святого та Пречистої Діви Марії. Тож Її святими молитвами і невпинним заступництвом за нас, грішних, прости і помилуй, спаси і благослови Україну, її стражденний народ, кожну християнську душу, яка пам’ятає про Тебе і намагається жити на землі за Твоїм Законом жертовної любові, Амінь.

ДИВІТЬСЯ СВЯТКОВИЙ ВІДЕОБЛОГ "Православіє в Україні"

Введение Пресвятой Богородицы во Храм

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
22439

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар