Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

31 жовтня — церковне свято апостола та євангеліста Луки

Версия для печатиВерсия для печати

Спільна молитва на цей день

Господи! Благослови Україну та її народ! Даруй мудрість і совість нашій владі, праведність і мужність нашому війську. Прийми щиросердне покаяння людей Твоїх та поверни на землю нашу благословенний мир. Онови в серцях наших Твою заповідь любити одне одного, і нехай цією любов’ю переможемо ми будь-яке зло – зовні та всередині нас. Амінь!

***

В останній день жовтня Православна Церква вшановує пам’ять святого апостола та євангеліста Луки.

СЛУХАЙТЕ ТАКОЖ: Православний календар. 31 жовтня. Вмц.Злати, апостола Луки

Апостол и Евангелист Лука

Почувши звістку про Іісуса Христа, майбутній євангеліст, грек за походженням, прийшов з Антіохії Сірійської до Палестини, щоб стати відданим Його учнем.

Разом з іншими сімдесятьма обраними апостолами, Господь відрядив Луку на першу проповідь про Царство Небесне. А вже після Воскресіння Христового саме Лука та Клеопа одними з перших побачили Воскреслого Господа, коли прямували з Єрусалима до містечка Еммаус. Пізніше Лука супроводжував апостола Павла, допомагаючи йому в місіонерських подорожах.

Він мав багато різних талантів. Окрім дару проповіді, Лука був вправний лікар. Саме цьому апостолу належить, за переданням, написання перших ікон Божої Матері та апостолів Петра і Павла.

Апостол и Евангелист Лука

Проте найбільшим скарбом, котрий залишився після святого Луки, є написане ним по натхненню Святого Духа Євангеліє. У перших його рядках Лука чітко показав мету своєї праці: найбільш повно та впорядковано описати все, що відомо християнам про іісуса Христа та Його вчення. Цим він зробив міцне історичне підґрунтя християнської надії. При написанні Євангелія апостол Лука ретельно досліджував та використовував факти, котрі зберігалися в усному переданні Церкви і розповідях Пречистої Діви Марії.

Православна іконографія зображує Луку поруч із телям – жертовною твариною, оскільки в своєму Євангелії він зосереджує увагу на первосвященницькому служінні Боголюдини.

Апостол и Евангелист Лука

Як уже зазначалося, святий Лука був супутником апостола Павла, тому його улюблена тема – тема покаяння. Лише євангеліст Лука зберіг для нас притчу про блудного сина, а також винятковий приклад сили каяття і Божого милосердя – розповідь про розбійника, що покаявся, висячи на хресті поруч із Господом, та наслідував через це Царство Небесне.

Як і більшість інших апостолів, святий Лука прийняв мученицьку смерть за свою проповідь і був страчений поблизу міста Фіваїди. До цього він встиг описати долю Церкви Христової після Вознесіння Спасителя, залишивши нам окрім Євангелія ще й Книгу Діянь Апостольських.

***

Нехай кожен із нас, згадуючи першого іконописця в історії людства – євангеліста Луку, спробує теж створити ікону. І зробити це фарбами світлих думок та добрих вчинків, відродивши на просторі власної душі неповторний Образ Божий, закладений в кожній людині.

Христос посеред нас!

І є, і буде!

апостол Лука

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4721

1

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Слава Богу!

Олена |
Слава Богу! Виправіть будь ласка на початку тексту, Ім'я Господа написано з малої літери.Виправіть! Спаси Вас Господи! Дякую

Додати коментар