Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

3 червня — іменини Костянтина та Єлени

Версия для печатиВерсия для печати

3 червня ми маємо нагоду привітати з Днем Ангела таких іменинників: Костянтина та Олену, Михайла, Феодора, Андрія та Кассіана.

Перші два імені належать рівноапостольним імператору Костянтину та його матері цариці Єлені.

В день памяти св. Константина и его матери св. Елены — смотрите фильм «Сокровища царицы Елены»

І цього ж дня ми згадуємо історію наших співвітчизників, які віддали чимало сил, а дехто – навіть життя у справі проповіді віри Христової серед нашого народу: благовірних князів Костянтина та синів його – Михаїла і Феодора.

 

***

…Коли в 1092 році до стін славетного міста Мурома підійшло велике військо, місцеві мешканці були переконані: на них чекає загибель, адже на чолі війська був князь Костянтин Святославич, сина котрого, молодого княжича Михаїла, вони щойно вбили. Надісланий батьком, княжич переконував муромців прийняти нового володаря без óпору, але наклав від язичників головою. І ось його батько на чолі потужного війська стоїть перед стінами – за мить повинна пролитись кров помсти!

Але князь Костянтин вирішив піти іншою дорогою – він запропонував мешканцям Мурома мир. Адже не для того, щоб сіяти смерть, прийшов він туди: довгий час в серці князя зріло бажання просвітити світлом Христовим язичників, які населяли ту місцевість.

Спочатку жителі й чути не хотіли про зміну віри. Князь не волів примушувати їх силою, тому, посівши князівський стіл, збудував храм на честь Благовіщення Богородиці, де поховав тіло свого сина. Потім почав власним прикладом і смиренним словом проповідувати Євангеліє. Та серця язичників не піддавались.

Одного дня, підбурені проти князя-християнина, вони оточили його та поклялись убити. Зачинившись у храмі з сім’єю, князь усією душею молився, аж раптом несподівано почув голос: «Костянтине, почута молитва твоя, дерзай, не бійся! Я – з тобою!».

Взявши в руки образ Богоматері, князь без вагань та остраху вийшов до оскаженілого натовпу – і сталося диво! Вражені сяянням, яке йшло від ікони, та сміливістю князя, запеклі язичники попросили Святого Хрещення. Так збулась заповітна мрія князя Костянтина, яка стала не лише справою життя його самого та членів його сім’ї, але й врятувала для Царства Небесного багато душ.

***

Навіть у мить, коли справедливий гнів переповнює наше серце, намагаймося зрозуміти, що злом не можна знищити зло. Звичайно, не лише можливо, а й потрібно зупинити силою збройну агресію та захистити від неї безпорадних. Але справжнє диво перемоги над злом в людській душі можна звершити лише любов’ю, молитвою і терпінням. І саме такі перемоги змінюють долі нас самих та наших ближніх у блаженній Вічності!

Христос посеред нас!

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4821

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар