Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

29 квітня — день сестринської любові

Версия для печатиВерсия для печати

29 квітня по праву можна назвати днем сестринства. Адже цього дня звершується пам’ять трьох святих сестер – Ірини, Хіонії та Агапії.

святі сестри – Ірина, Хіонія та Агапія

Слухайте також: Православний календар. 29 квітня. Іллінсько-Чернігівської ікони Богородиці; мучениць Ірини, Хіонії та Агапії

Мирна, Сніжна – тобто, чиста, наче сніг, та Любов – переклад їхніх імен красномовно свідчить про внутрішній світ дівчат. За найдревнішими документами — протоколами допитів мучеників — життя та подвиг цих святих відбулися в Салоніках у Греції. За іншими джерелами – в іллірійському містечку Аквілея.

Проте головною складовою в їхній історії була не географія, а випробування та надзвичайна сила духа, з якою дівчата їх витерпіли.

Першим їхнім випробуванням стало раннє сирітство. Юні християнки не занепали духом, натомість намагалися вести чисте, побожне життя подалі від спокус світу. Наступне випробування розпочалося тоді, коли владу в Римській імперії отримав імператор Діоклетіан. Скрізь під страхом смертної кари заборонялося відкрито сповідувати Христа та зберігати Священне Писання. Потрапили під ці репресії і сестри. Двох із них – Хіонію та Агапію, після безрезультатних спроб домогтися їхнього зречення, спалили живцем.

Найменшу, Ірину, вирішили піддати іншому катуванню: зрозумівши, що втрата земного життя не в змозі налякати дівчину, її наказали віддати… у будинок розпусти. Проте сила Божа захистила Ірину від нечистих зазіхань, і вона, пройшовши через страту, приєдналася до своїх сестер, увійшовши до числа обраних Христом святих мучеників і сповідників.

І замість післямови: читаючи в інтернеті численні коментарі до Житія святих сестер, натрапив на наступну молитву, надзвичайно щиру й просту: «…Святі діви-мучениці Агапія, Ірина та Хіонія! Помоліться Богові про моїх діток, щоби раба Божа Ірина склала на відмінно іспит; раба Божа Анна була розумною та здоровою дівчинкою, а раба Божа Дарина зустріла б хорошого парня. Допоможіть їм жити правильно й щасливо. Та простіть мене, грішну… В ім’я Отця, й Сина, й Святого Духа, Амінь!»

Тож частіше звертаймося до цих святих, називаючи при цьому близькі нашому серцю імена людей, за яких щиро вболіваємо!

#Отченаш радить:

#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1449

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар