Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

28 серпня — свято Успіння Божої Матері

Версия для печатиВерсия для печати

Чим ближчими стаємо ми до Бога – подателя Життя, тим менше влади над нами має тління…

Проте серед людського роду була одна людина, Яка наблизилася до Бога найбільше від часів Адама і Єви. І не просто наблизилася, а народила Сина Божого в земне життя, виносивши та вигодувавши Його.

 Успение Божьей Матери

Пречиста Діва Марія носила Бога не лише в своєму тілі. Упродовж всього життя Спасителя Вона ретельно складала кожне Його слово в Своє серце.

Саме Вона пішла за ним до кінця, до Голгофського Хреста, і перебувала поруч навіть тоді, коли найближчі учні в жаху розбіглися, заховалися або зреклися. Потім разом з апостолами Вона приймала Духа Святого в день П’ятдесятниці, далі – проповідувала оточуючим Свого Воскреслого Божественного Сина.  І… весь час після Його Вознесіння бажала лише одного – колись знову побачити Іісуса та ніколи більше не розлучатися…

***

Успіння Пресвятої Богородиці – одне з найбільш шанованих в українському народі свят. (Про це красномовно засвідчують три наших Лаври – Києво-Печерська, Почаївська і Святогірська. Адже всі вони – Успенські).

«ЧЕТЫРЕ РАССКАЗА: О невидимом присутствии Божией Матери». Протоиерей Александр Овчаренко

І це закономірно, адже  після Воскресіння Христового саме Успіння Божої Матері знову розкриває нам таємницю перемоги над смертю. Бо в центрі уваги свята – історія завершення Її земного життя.

Ще на Голгофі Господь потурбувався про Богородицю, промовивши апостолу Іоанну Богослову: «Це Мати твоя», після чого улюблений учень Христа до останнього турбувався про неї.

Звістку про близьке упокоєння, як і колись – про Непорочне Зачаття, Пречиста отримала від Архангела Гавриїла. Дивовижним чином, долаючи закони часу і простору, до Єрусалима зібралися майже всі апостоли, які допомогли Божій Матері зустріти в молитві Її останню земну мить. Ця мить прийшла наче сон – без сліз і страждань.

Успение Божьей Матери

Колись, далекої Різдвяної ночі, Богородиця взяла на руки маленьке, беззахисне Богонемовля. Тепер вже Сам Господь прийняв на руки душу Своєї Матері, відкривши для Неї неосяжний простір Царства Небесного.

Тіло Пречистої було поховане в родовій печері в Гефсиманському саду, і під час цього поховання сталося багато чудес.

ВІДЕОРОЗПОВІДЬ про свято Успіння. Які дива сталися біля гробу Богородиці?

А потім до Єрусалима прибув апостол Фома. Він щиро сумував, що спізнився і не встиг проститися з Божою Матір’ю. Щоб втішити його, апостоли відкрили Фомі гробову печеру. Але яким же був їхній подив, коли вони не побачили в ній тіла Пречистої!

Цю таємницю відкрила їм Сама Діва Марія, коли після вечірньої молитви з’явилася апостолам у своїй Небесній Славі та промовила: «Радійте! Я з вами повсякчасно; і завжди буду молитвеницею вашою перед Богом».

Апостоли в радості вигукнули: «Пресвята Богородице, допомагай нам!»

***

Щиро вітаємо всіх з Успінням Божої Матері – нашою справжньою Богородичною Пасхою!

ТЕКСТ праздничной службы УСПЕНИЮ БОЖИЕЙ МАТЕРИ

Говорили ли о Богородице в ветхие времена? Текст праздничных паримий в переводе и с толкованием

Якщо б тіло Пречистої після Її смерті залишилося в гробовій печері, воно б стало однією з найбільших святинь християнського світу. Але ви не знайдете його в земних обителях. І, напевно, це – один з вражаючих доказів того, що Успіння Богородиці – це свято ще однієї перемоги життя над смертю. Перемоги, яку Син Божий подарував Своїй земній Матері.

Боже, бережи Україну!

Пресвята Богородице, допомагай нам!

Успение Богородицы

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
9389

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар