Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

28 лютого — Неділя про блудного сина. До Великого посту два тижні

Версия для печатиВерсия для печати

Іноді трапляється так, що діти кажуть батькам: «Не вчіть нас жити». Після чого вирушають на пошук щастя, насолоджуючись довгоочікуваною свободою. Подальші сценарії бувають різними, але частіше за все ці блудні діти, зазнавши байдужості, зневаги та болю від егоїстичного зовнішнього світу, повертаються до рідної домівки, туди, де на них чекає справжнє тепло люблячого серця.

Бесіда двох багатодітних батьків у Неділю про блудного сина

До речі, «блудний» можна перекласти як «заблукалий». Таким, напевне, є людство початку ХХІ століття: за власним бажанням воно відірвалося від Бога, вирушило в самостійну подорож, але втратило орієнтир та заблукало.

Проте, буває, скуштувавши пластмасу швидкорозчинної духовності, якою годує сучасна споживацька цивілізація, людина приходить до тями і повертає назад до Храму, в обійми Люблячого Батька, в серці Якого для неї завжди знайдеться місце.

***

Розмірковуючи про це, ми входимо в часовий простір Неділі про блудного сина. Вона є другою з чотирьох, які передують початку Великого посту і готують нас до нього.

Притча про блудного сина — АУДІО

Притча о Блудном сыне

Свою назву – про блудного сина – вона отримала від притчі, яку розповів Господь Своїм учням. Ось як доносить її до нас Євангеліє від Луки:

Ще сказав: у одного чоловіка було два сини; і сказав молодший з них батькові: отче! дай мені частину майна, що належить мені. І батько розділив між ними майно.

Через кілька днів молодший син, зібравши все, пішов у далекий край і там розтратив своє майно, живучи розпутно.

Коли ж він усе прожив, настав великий голод у тій країні, і він почав бідувати; і пішов, пристав до одного з жителів тієї країни; а той послав його на свої поля пасти свиней; і він радий був насититись ріжками, які їли свині, але ніхто не давав йому.

Опам'ятавшись, він сказав: скільки наймитів у батька мого мають надмір хліба, а я вмираю з голоду; встану, піду до батька мого і скажу йому: отче! согрішив я проти неба і перед тобою і вже недостойний зватися твоїм сином; прийми мене як одного з наймитів твоїх.

Встав і пішов до батька свого. І коли він був ще далеко, батько побачив його і переповнився жалем; побіг, і кинувся йому на шию і цілував його.

Син же сказав йому: отче! я согрішив проти неба і перед тобою і вже недостойний зватись твоїм сином.

А батько сказав рабам своїм: принесіть кращу одежу і одягніть його, і дайте перстень на руку його і взуття на ноги; і приведіть годоване теля, і заколіть; будемо їсти й веселитись! бо син мій цей був мертвий і ожив, пропав був і знайшовся. І почали веселитися.

А старший син його був у полі; і коли, повертаючись, наблизився до дому, почув співи та радощі; і, покликавши одного із слуг, запитав: що це таке?

Він сказав йому: брат твій прийшов; і батько твій заколов годоване теля, бо зустрів його здоровим.

Він розгнівався і не хотів увійти. Батько ж його, вийшовши, кликав його.

Але він сказав у відповідь батькові: ось, я стільки років служу тобі і ніколи не переступав наказів твоїх, але ти ніколи не дав мені й козляти, щоб мені повеселитися з друзями моїми.

А коли цей син твій, що змарнував добро своє з блудницями, прийшов, ти заколов для нього годоване теля.

Він же сказав йому: сину мій! ти завжди зі мною, і все моє твоє, а з того належить радіти й веселитись, що брат твій цей був мертвий і ожив, пропав був і знайшовся.

 Євангеліє від Луки, глава 15, вірш 11 – 32

***

У своїй проповіді на цей день митрополит Антоній Сурозький закликав нас не втішатись тим, що Бог Отець чекає на нас з любов’ю. Він чекає на тих, хто покається, хто схаменеться, встане і з сердечною журбою, в каятті піде до Отця, визнаючи, що всі ми, але – кожен із нас за себе самого – недостойний зватись сином нашого Отця Небесного

І допоки ми не опам’ятаємось, допоки не встанемо і не підемо до Нього, не тішимось ілюзією, що прощення дається даром. Так, даром, як дарунок любові, але у відповідь на щиросердний крик душі: каюсь, Господи, прости та прийми!

Завжди пам’ятаймо: наскільки б далеко не відніс нас від Бога по хвилях житейського моря буревій гріхів і пристрастей, на нас завжди чекають обійми люблячого Батька. Головне – щоб ми самі знайшли в собі силу опам’ятатись та повернутись до Бога, до життя за Божою Правдою.

Христос посеред нас!

І є, і буде!

У Неділю про блудного сина читайте та слухайте також

Готовимся к Великому посту. Почему это я блудный сын?
Неделя о блудном сыне. Текст службы в переводе и с толкованием
Неделя о блудном сыне. О свободе, которую мы должны любить в человеке — прот.Георгий Коваленко
Воскресная проповедь: Притча о блудном сыне. Какому из двух сыновей уподобляемся мы?.. (+аудио)
Неделя о блудном о сыне
Притча о блудном сыне
скоро Великий пост

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3064

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар