Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

27 листопада — церковне свято апостола Филиппа

Версия для печатиВерсия для печати

Англійський письменник та вчений Клайв Льюіс стверджував: «Я вірю в Бога, як вірю у сонце. Вірю не тому, що бачу Його, а тому що в Його світлі бачу решту всього».

Сьогодні Церква вшановує людину, яка побачила живе Сонце Правди — Втіленого Сина Божого, і збагнула в Його світлі усе інше.

До речі, саме від імені цієї людини отримав назву Різдвяний піст, який стартує вже від завтра. Пам’ятаєте, як цей піст зветься в народі? Так, правильно: Пилипівка. І походить ця назва від апостола Филипа, одного з 12-х найближчих учнів Христа.

***

Апостол Филип був одним із перших, кого Господь прикликав до Себе в учні. Віра Филипа в Іісуса як Сина Божого була сильною. Залишивши все, він пішов за Христом, розповідаючи й іншим про Нього як про Месію. Коли ж Филипа питали, чи не помилився він із таким переконанням, він упевнено відповідав: «Підіть і подивіться!»

В Євангелії з Филипом пов’язані кілька важливих подій. Саме він сповістив Христу про греків, які шукають можливості з Ним зустрітись. Також саме Филип після Таємної Вечері наважився промовити: «Господи, покажи нам Отця, і достатньо для нас…», на що почув від Спасителя такі слова: «Стільки часу Я з вами, і ти не знаєш Мене, Филипе? Той, хто бачив Мене, бачив Отця; …Вірте Мені, що Я в Отці, і Отець – в Мені». Ця відповідь Христа Филипові лягла в основу богословського обґрунтування єдиносущності Сина та Отця, і дозволила гідно відповісти усім, хто спотворював розуміння рівності Отця і Сина – починаючи від пресвітера Арія і до наших днів.

Далі, ставши свідком Христового Воскресіння та Вознесіння, Филип натхненно проповідував Слово Боже в Галілеї, Аравії, Ефіопії, Сирії та Малій Азії, і проповідь його супроводжувалась численними дивами. Одного разу він навіть воскресив дитину, яка померла на руках у своєї матері. Язичники, збурені величезною кількістю навернених по його слову, розіп’яли 87-річного апостола на хресті – і цим подвигом мучеництва Филип увінчав своє святе життя.

Апостол Филип умовляє апостола Нафанаїла: "Піди і подивися"

***

Готуючись до входження у часовий простір Різдвяного посту – або – Пилипівки – як звуть його в народі, згадаймо слова апостола Филипа: коли його запитали про Христа, в Якого він увірував усім серцем, він відповів: «Прийдіть, і подивіться!» Зробити саме це – уважніше вчитатись в Євангеліє, долучитись до Таїнств Християнства та пізнати на особистому досвіді, Хто є Христос, запрошує нас Православна Церква під час Різдвяного посту. І якщо ми відгукнемося на цей заклик, то в кінці цієї сорокаденної духовної дороги зможемо радісно привітати біля Віфлеємських ясел Незвичайного Малюка, Який прийшов у світ, аби врятувати для Вічності кожну людську душу!

Христос посеред нас! І є, і буде!

Про Різдвяний піст портал Отченаш.укр радить:

ПОДИВИТИСЯ

"Різдвяний піст на сучасний лад" – у відеоблозі «Православія в Україні» відповіді на актуальні запитання

Как правильно поститься? Ответы протоиерея Георгия Коваленко в пресс-центре газеты "Комсомольская правда в Украине". Часть 1

Как правильно поститься? Ответы протоиерея Георгия Коваленко в пресс-центре газеты "Комсомольская правда в Украине". Часть 2

ПОЧИТАТИ

28 листопада розпочинається Різдвяний піст. ТОП-15 публікацій про піст на порталі "Православіє в Україні"

Про Різдвяний піст — у відповідях протоієрея Георгія Коваленка

Зачем в пост читать интернет? Советы епископа Ионы на Рождественский пост

СЛОВО О ПОСТЕ. Священник Сергий Киселев: «Пост нужен для того, чтобы оседлать "нашего коня" – тело»

Повний розклад Різдвяного посту — Пилипівки

Епископ Филарет (Зверев): «Пост изображает состояние человечества перед Рождеством»

«Осознанный пост ― это не только сбалансированный рацион питания». О "технической" стороне поста рассказывает врач

Про гроші, багатство та матеріальні ресурси. Євангельське читання в першу неділю Різдвяного посту

 

#Отченаш.укр
апостол Филип
Рождественский пост

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4409

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар