Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

27 червня — річниця віднайдення нетлінних мощей митрополита Володимира (Богоявленського) (+фільм)

Версия для печатиВерсия для печати
27 червня 2015 | Церковне свято

27 червня ми святкуємо знайдення нетлінних мощей нашого видатного архіпастиря, священномученика Володимира (Богоявленського), вбитого біля стін Лаври у 1918 році.

 

Свідки переказували, що перед своєю смертю святитель поблагословив своїх убивць та промовив: «Господь нехай вас простить».

Тіло святителя було таємно поховане в Хрестовоздвиженському храмі Лаври, де перебувало під спудом до 1992 року – точніше – до часу появи на Київській митрополичій кафедрі Незалежної України нового Предстоятеля – Блаженнішого Митрополита Володимира. Це був лише перший тиждень перебування нового владики в Києві, і напевно невипадково Господь благословив, щоб віднайдення мощей священномученика Володимира Богоявленського стало одним із перших звершень його спадкоємця і тезки, митрополита Володимира (Сабодана).

У ніч з 26 на 27 червня 1992 року тіло Київського митрополита було підняте на поверхню та перевдягнене в архієрейські шати. Одним із архієреїв, які звершували віднайдення мощей, був нинішній Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

За згадками очевидців тих подій, у нічний час, коли відбувалось віднайдення і мощі святого знаходились у Хрестовоздвиженському храмі, кілька людей одночасно бачили над церквою дивну темно-червону хмару. Вже пізніше згадали, що подібне видіння супроводжувало також знайдення у 1091 році мощей преподобного Феодосія Печерського.

Згодом чесні мощі священномученика Володимира було покладено в Благовіщенському храмі на Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври, і відтоді наша Церква та народ Божий отримали молитвеника, який пролив за Христа власну кров, освятивши нею Українську Землю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Та дивіться фільм виробництва телеканалу «Глас»

Святий священномученик Володимир (Богоявленський), митрополит Київський († 1918)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2157

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар