Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

250 тисяч гривень зібрав для дітей-сиріт 22-й Різдвяний благодійний концерт на Волині

Версия для печатиВерсия для печати
28 січня 2016 | Події

Найбільше благодійне дійство – Різдвяний концерт – у двадцять другий раз провела цьогоріч Волинська єпархія Української Православної Церкви.

За понад два десятиліття, що відбувається це доброчинне свято, парафіяни єпархії пожертвували для дітей-сиріт та дітей, які потрапили у складні життєві обставини, вже майже 3 мільйони гривень.

А починалося все із двох тисяч на першому концерті. В останні ж роки суми пожертв зросли до сотень тисяч гривень.

Цього року, як і в минулі, благодійний концерт відбувався у двох луцьких залах: у Палаці культури «Просвіта» та у Волинському обласному академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка.

Концерт транслювали у прямому ефірі телекомпанії «Аверс» і Волинське телебачення. Завдяки цьому його змогли побачити й ті віряни, котрі приносили лепту для сиріт у свої парафіяльні храми. Адже кошти для дітей жертвують не тільки під час самого концерту.

Цього року у двох залах було зібрано 120 тисяч гривень, а на парафіях пожертвували ще 130 тисяч гривень.

Учасників благодійного вечора привітав голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук. «Пожертви віруючих людей, ― сказав отець Валентин, ― є дуже важливими, бо утримання сиріт в інтернатах потребує великих коштів. А  втрата тата на полі бою за земну батьківщину на Сході України – це не тільки велика душевна рана для родини воїна. Це і матеріальні проблеми для вдови, яка має піднімати дітей без допомоги чоловіка».

Цього року благодійний концерт Волинської єпархії УПЦ збирав пожертви і для дітей-сиріт, і для дітей, які втратили батьків у зоні бойових дій на Сході України.

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, сказав, що волинянам треба дякувати Богу за митрополита Нифонта, бо цей концерт ― то його ідея, і проводиться він з його благословення. «В особі владики Нифонта маємо прекрасний приклад священика, який служить своїй пастві, який створив у єпархії цілу систему допомоги нужденним, тим, хто потребує підтримки ближніх. Я дякую волинянам за їхню щедрість, доброту і милосердя. За вашої підтримки стає менше людей з відчуттям самотності».

Священики ж висловили слова подяки голові облдержадміністрації за допомогу у реалізації соціальних, волонтерських, молодіжних проектів Волинської єпархії, за збереження на Волині міжконфесійного миру і спокою.

Парафіяни Волинської єпархії УПЦ пожертвували для українських військових понад мільйон гривень: це одяг і продукти, амуніція, власне кошти, а священики єпархії несуть послух військових капеланів у підрозділах української армії, допомагають як волонтери і духовні пастирі, зокрема, у визволенні з полону бійців з Волині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У свою 17 поїздку на Схід України священик завіз 2 тонни продуктів та різдвяні ялинки

«Ви ж усі наші люди, волиняни, маєте порозумітися», — Волинський губернатор громадам УПЦ і УПЦ КП в Угринов

Програма Різдвяного благодійного вечора, який готував великий колектив на чолі з архімандритом Аліпієм (Сапігою), була насиченою.

Перед глядачами виступили: архієрейський хор під керівництвом Надії Романік; хор «Волинські дзвони» під керівництвом Марії Вислоцької; молодіжний хор «Умілєніє»  Свято-Пантелеймонівського храму Луцька під керівництвом Юлії Масленнікової; хор «Покров» недільної школи при  кафедральному Свято-Покровському храмі Луцька (керівник ― Ірина Гайдучик); хор студентів Волинської духовної семінарії (керівник ― протоієрей Петро Муляр).

А коли семінаристський хор почав колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю», то встав і співав увесь зал. Як і на колядку чоловічого хору «Святвечір» Трьохсвятительського храму Луцька (керівник ― протоієрей Сергій Дембовський).

Родзинкою вечора став виступ хору під керівництвом протоієрея Дмитрія Григорука, який виконав колядки Грузинської православної церкви. І звичайно, вінцем свята став виступ Волинського народного хору. А монастирі Волинської єпархії УПЦ представив хор зі Свято-Стрітенського жіночого монастиря з Михнівки.

Потішили виступом дочки священнослужителів, які колядували радісно і в черговий раз підняли зал.

Крім музичних, артисти представили і театральні номери. Учні недільної школи при Свято-Покровському храмі показали виставу «Дивний гість», а студенти Волинської духовної семінарії зіграли сценку про князя Володимира.

Зібрані кошти (а пожертви ще надходитимуть і після концерту) будуть публічно передані і волинським сиротинцям, і окремим родинам, які того потребують. Єпархія підтримує і нечуючих дітей, і з вадами зору, і аутистів, і дітей із синдромом Дауна.

Також певна сума пожертв завжди передається Дитячому фонду, який опікується сиротами.

За матеріалами сайту Волинської єпархії УПЦ

Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
дети-сироты
діти-сироти

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3900

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар