Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

250 метрів Почайни знову побачить небо. У день 1030-річчя хрещення Русі відкрито підземне русло річки

Версия для печатиВерсия для печати
29 липня 2018 | Події

Вчора, 28 липня, Почайна знову об’єднала своїх захисників — разом з активісткою Анабеллою Моріною вони відзначили подію 1030-річної давнини. До ювілею хрещення Русі-України вдалося чимало: відродити з небуття Почайну, змінити назву станції метро та повернути Музей на Поштовій з його унікальними артефактами Україні.

Цього дня відкривали підземне русло річки. На ділянці біля Йорданського озера, в тому місці, де Почайна витікає з нього і тече 270 метрів під землею, виходячи на поверхню за проспектом С.Бандери, було встановлено й освячено хрест.

«Перетин озера Йорданського і колектора, по якому ми з Annabella Morina плавали взимку в першій серії Таємний код віри», — написав у себе на ФБ-сторінці ректор ВПУ прот.Георгій Коваленко.

Почайна. 1030 років потому...

Прем’єра «Таємного коду віри» відбулася. Перший випуск вже можна переглянути в HD-якості +ВІДЕО

Пам’ятний знак власноруч зробили Костянтин Богатов, Юрій Бразаускас Смит і Денис Чернюк. А на місце встановлення його принесли військові та військовий капелан.

Також було встановлено сигнальні прапорці, які відмічають, як саме буде проходити наземне русло Почайни, яка зараз там тече під землею. 250 метрів річки знову побачить небо.

«Обещание выполнено. Арендатор участка – компания «Аррикано» — не просто на словах согласилась поднять речку на поверхность, но и подписала договор на проектирование с организацией, выполняющей сложные гидротехнические работы. Проектирование начато… Кстати, это будет первый случай, когда речку в Киеве не закопали, а откопали», — написала у себе на ФБ-сторінці Анабелла Моріна.
Продовжилося святкування на Поштовій площі театралізованим дійством під керівництвом Mariia Banhrovych про історію древнього Києва на зламі віків та прийняття християнства. Крім того, на гостей свята чекали різноманітні майстер-класи.

До речі, 28 липня відзначила свій день народження головна захисниця Почайни – Анабелла Моріна. Вітаємо зі святом і перемогою! Бажаємо наснаги, сил, терпіння і Божої допомоги у Вашій нелегкій місії!

За матеріалами ФБ-сторінок Анабелли Моріної та прот.Георгія Коваленка

ЧИТАЙТЕ І ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Перша перемога! Верховна Рада прийняла постанову про створення Музею на Поштовій

Ріка Почайна, в якій хрестилася Київська Русь, дала назву станції метро

Сакральність історії Києва повертається: як врятувати справжнє місце Хрещення Київської Русі

ВІДЕО лекції про Почайну у Відкритому Університеті

Анабелла Моріна
Протоиерей Георгий Коваленко
Річка Почайна в Києві
Хрещення Русі
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2628

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар