Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

25 січня — церковне свято мучениці Тетяни

Версия для печатиВерсия для печати

25 січня Церква серед інших згадує мученика початку IV століття Петра Авессаломіта та преподобних Мартиніана Білоєзерського і Євпраксію Тавенську.

Але найвідоміші святі цього дня — це святитель Сава Сербський та мучениця Тетяна. Тож привітаймо християн та християнок, які носять ці святі імена, а також не забуваймо, що пам’ять святого Сави є святом для кожного серба, а день Тетяни – це також і день студентства.

Про святу Тетяну СЛУХАЙТЕ радіокалендар від о.Миколая Лисенка

мучениця Тетяна

***

МУЧЕНИЦЯ ТЕТЯНА

Свята мучениця Тетяна жила в ІІІ столітті в Римі та походила зі знатної родини.

Її батько тричі обирався консулом. А дочка стала дияконісою християнської спільноти, обравши замість заможного життя служіння Богу і ближнім – адже в той час місія дияконів та дияконіс полягала в турботі про знедолених і хворих.

У 222-му році владу в Римській імперії отримав 16-річний Олександр Север, серед вельмож якого були активні ненависники християн. Переслідування Церкви продовжились з новою силою. Було схоплено і Тетяну. Для порятунку життя достатньо було лише вклонитися статуї Аполлона в язичницькому храмі, але замість поклоніння пролунала молитва Тетяни Господу Іісусу Христу, після якої нечистий дух, що містився в статуї, втік, а кам’яний ідол вщент розсипався.

Далі були криваві катування, сліди від яких зникали, а мучителі перетворювались на віруючих. Потім був лев, який відмовився нападати на святу. І вже після того, як усі засоби було використано, Тетяна почула смертний вирок, який розділив з донькою і її батько. 25 січня 226 року вони обидвоє після численних тортур схилили голови під меч та увійшли в радість Царства Небесного.

А покровителькою студентів Тетяна стала у XVIII столітті. 25 січня 1755 року імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про відкриття Московського державного університету, при якому було зведено й церкву в ім’я мучениці Тетяни Римської. Поступово свято одного університету розповсюдилось, як традиція, на багато інших вишів, а після відновлення святкування цього дня в пострадянські часи звичай цей набув більш духовного, християнського змісту.

***

Щиро вітаємо усіх зі святом Сави та Тетяниним днем! Навчимося в цих святих головній науці – вмінню віддано любити Бога і служити Йому в цьому житті, зігріваючи ближніх теплом власного серця!

Христос посеред нас! І є, і буде!

Ігумен Лонгин (Чернуха): «Свята мучениця Тетяна є для нас прикладом послуху батькам та вірності Отцю Небесному»

Святая мученица Татьяна
Святитель Савва Сербский

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3688

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар