Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

25 лютого — церковне свято Іверської ікони Божої Матері

Версия для печатиВерсия для печати
25 лютого 2016 | Церковне свято

Відрізнити цю ікону з-поміж інших дуже легко: на щоці в Пречистої є досить помітна рана, з якої накрапає кров.

Иверская икона Пресвятой Богородицы

Звідки краплі крові на щоці Богородиці? СЛУХАЙТЕ радіокалендар від о.Миколая Лисенка

25 лютого ми згадуємо подію, в основі якої – спроба наруги над православною святинею, вчинена, тим не менше, християнами і в християнській країні. Ідеться про Візантію ІХ століття та чудотворний Іверський образ Пресвятої Богородиці.

Коли Константинопольський трон посів імператор Феофіл, затятий іконоборець, шануванню святинь було оголошено справжню війну на державному рівні. Іконоборці не зважали на те, що православні шанували не дошки чи фарби, але образ, і віддаючи шану образу, таким чином вшановували Першообраз.

Одного дня воїни увірвались в дім до побожної жінки-вдови і, побачивши ікону, кинули в образ списом. Тієї ж миті зі щоки на зображенні полилася справжня кров… Воїни зніяковіли, а жінка вблагала їх, віддавши останні кошти, почекати зі знищенням ікони до ранку. Після цього вона опустила образ в море і поклала піклування про нього на волю Божу.

Морем ікона була віднесена до Святої гори Афон. Ченці ще здалека побачили вогняний стовп, взяли образ Богоматері з води й принесли його до Іверського – цебто – грузинського монастиря.

Але на ранок ікона зникла з храму та опинилася над воротами монастиря. Так відбувалося кілька днів поспіль, аж допоки Матір Божа, з’явившись уві сні одному з іноків, не сповістила, що хоче Сама охороняти обитель, тому відтепер Її ікона перебуватиме над ворітьми.

Відтоді образ отримав другу назву – «Портаітісса» – цебто – Вратарниця. Численні дива, що відбуваються під час молитви перед чудотворним Іверським образом, знову і знову переконують нас у силі заступництва, яку має Пречиста Богородиця, коли просить Свого Сина, Господа нашого Іісуса Христа, за кожну людину, що звертається по Її допомогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Об уникальном храмовом комплексе в честь Иверской иконы Богородицы в Днепропетровске. Читайте интервью настоятеля прот.Николая Несправы

Монастыри и храмы Иверской иконы Божьей Матери — от Афона до Одессы

«Плотию уснув»: Монастырь, которого больше нет

Иверская икона Пресвятой Богородицы

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5392

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар