Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

25 липня — ікони Божої Матері «Троєручиця» та «Троєручиця-Бердянська»; пам’ять мученика Феодора та його сина, ще до Хрещення Русі вбитих у Києві

Версия для печатиВерсия для печати

25 липня православні вшановують чудотворну ікону Божої Матері, відому як «Троєручиця».

Таємниця назви полягає в історії її виникнення: у VIII столітті, під час переслідувань православних від іконоборців, було зведено наклеп на видатного захисника іконошанування преподобного Іоанна Дамаскіна. Через наклеп йому було відсічено кисть правої руки. Випросивши її у мучителів, преподобний прибіг до ікони Богородиці, приклав кисть до руки, оперезавши полотном, та у молитві знепритомнів. Коли ж прийшов до тями, то побачив, що Господь сотворив по молитвах Своєї Матері диво – рука знову була цілою.

На знак подяки Іоанн відлив зі срібла копію своєї зціленої кисті та приклав до образу, увіковічнивши таким чином пам’ять про цей дивовижний випадок.

Троеручица Ионинский

Шановане свято в Київському Троїцькому Іонинському монастирі.

Праздник иконы «Троеручицы» — чтимая дата в Киевском Троицком Ионинском монастыре. Смотрите фоторепортаж об обители: Ионинский монастырь и его люди

До престольного свята Троїцького Іонинського монастиря в Києві — зворушливі записки, що їх лишають люди біля мощей преподобного Іони Київського

Троицкий Ионинский монастырь: путешествие во времени

***

Також цього дня вшановуємо новопрославлену чудотворну святиню, що просіяла чудесами в Україні — ікону Божої Матері «Троєручиця-Бердянська».

Як у Бердянську люблять «Троєручицю» — радіорепортаж з прославлення ікони Богогородиці. Слухайте вже зараз

 Троеручица

У день свята ікони Божої Матері "Троєручиця" — чудесні випадки зцілення дітей по молитвах до Богородиці

Икону «Троеручицу-Бердянскую» прославили в годовщину случившегося от неё чуда — репортаж

Самый молодой архиерей УПЦ епископ Бердянский и Приморский Ефрем: «Стараюсь не стать другим»

Впечатления о Бердянске… с его скандалами и не только

***

Інші святі, пам’ять яких звершуємо 25 липня, — двоє благочестивих християн-варягів: старий досвідчений воїн Феодор та його син Іоанн, які жили в Києві в другій половині Х століття.

Язичництво в Києві тоді доживало останні свої часи, і, ніби відчуваючи неминучу загибель, іноді спалахувало лютою ненавистю до християнства. За кілька років до того, як святий Володимир хрестив Русь, язичники в столиці вирішили з особливим розмахом вшанувати поганських богів-ідолів та принести їм криваву жертву. Жереб впав, як кажуть – навмисно, на християнського юнака – Іоанна, сина варяга Феодора.

Коли язичницькі жерці сповістили про це батька, той рішуче відповів: «Не боги це, а дерево. Сьогодні є, а завтра згниє. Зроблені вони людськими руками з деревини. А Бог – єдиний, Він створив увесь всесвіт і людину та призначив людині жити на землі. А ці боги що створили? Не дам сина мого на поталу бісам!»

Оскаженілі язичники кинулися на подвір’я до Феодора. Обійнявши сина, він промовив: «Якщо ваші ідоли – боги, хай вишлють одного та візьмуть мого сина!» Тоді язичники зруйнували терасу, на якій стояли сповідники, та, навалившись натовпом, вбили сина з батьком. Таким чином остання язичницька жертва в Києві перетворилася на першу сповідницьку християнську, а Феодор та Іоанн стали одними з найперших та шанованих Руських святих ще за часів Нестора Літописця.

Мощі сина Феодора-варяга Іоанна почивають у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври

Повага киян до них була великою, та справила на Володимира Хрестителя таке глибоке враження, що саме на місці їхньої мученицької кончини й побудував він згодом Десятинну Церкву, під час розкопок якої археологи на початку ХХ століття віднайшли частину будинку святих варягів-мучеників.

СЛУХАЙТЕ ТАКОЖ: За що кияни-язичники вбили Феодора-варяга та його сина? Та чому їх канонізували

***

Коли кажуть, що християнство зруйнувало прадавні народні звичаї – це неправда, адже справжній побутовий календар нашого народу чудово адаптував у системі Православ’я багато корисних елементів, воцерковивши їх.

Язичництво не може пробачити Християнству зовсім іншого: того, що воно вчить стримувати власний егоїзм заради любові до Бога та ближнього. Пам’ятаймо про це кожного разу, коли життя ставитиме нас перед вибором: що важливіше – моє особисте задоволення чи виконання Божої заповіді. Саме за відповіддю на це запитання ми зможемо визначити, хто ми є насправді.

Боже, бережи Україну!

Христос посеред нас! І є, і буде!

икона Богородицы «Троеручица»
Икона Божьей Матери Троеручица-Бердянская

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5885

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар