Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

25 червня — преподобного Онуфрія великого, День тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Онуфрія

Версия для печатиВерсия для печати

Чи багато хто з нас навчився довіряти Богові повністю та здатний заради любові до Нього проміняти різнобарвний комфортний світ на відлюдну пустелю?

25 червня ми прославляємо святого, який на це запитання дав позитивну відповідь – ідеться про преподобного IV століття Онуфрія Великого.

 Чому і за що названий прп.Онуфрій — Великим? СЛУХАЙТЕ радіокалендар від о.Миколая Лисенка

Преподобный Онуфрий Великий

Звичайно, Єгипетська пустеля – не надто комфортне місце для існування, проте Онуфрій після своєї втечі від принад світу отримав від Бога усе необхідне для прожитку та можливість спілкування з Ангелами.

Життя його стало відомим завдяки іншому преподобному — Пафнутію, який поставив собі на меті розшукати в глибині пустелі справжніх подвижників високого духовного життя. Йому і розповів Онуфрій про 60 років, які провів у повному усамітненні та в молитві за весь світ, харчуючись фініками від пальми, що виросла поруч, та втамовуючи спрагу водою від джерела, яке відкрилося біля його печери. А раз на тиждень Ангел приносив преподобному хліб та причащав Святих Христових Таїн, у чому Пафнутій мав нагоду переконатися особисто.

Після тривалих молитов та спілкування Онуфрій промовив до Пафнутія: «Бог, милосердний до всіх, надіслав тебе до мене, щоб ти поховав моє тіло. Сьогодні закінчу я своє тимчасове життя, і відійду до життя безкінечного, в спокої вічному до Христа мого». Заповівши розповісти іншим подвижникам про нього заради їхнього спасіння і простившись з гостем, Онуфрій ліг на землю, промовив: «В руки Твої, Боже мій, віддаю дух мій» і помер.

Пафнутій захотів залишитись жити на місці подвигів преподобного Онуфрія. Але Бог не благословив цього: печера старця несподівано обвалилась, джерело зникло, а пальма висохла.

Поховавши Онуфрія, Пафнутій зустрів у пустелі ще кількох преподобних – Іоанна, Андрія, Іраклемона та Феофіла. Господь сподобив Пафнутія прийняти разом із цими святими Причастя з рук Ангела, з вуст котрого Пафнутій почув таку молитву: «Нехай буде вам Їжею Нетлінною, Радістю Нескінченною і Життям Вічним Тіло і Кров Господа Іісуса Христа, Бога нашого».

***

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

На Сицилії приділ католицького храму віддали православним і запросили Предстоятеля помолитися біля мощей прп.Онуфрія Великого

Историк Владислав Дятлов в День памяти преподобного Онуфрия Великого рассказал об Онуфриевской башне в Киево-Печерской лавре

Православна традиція пов’язує ім’я преподобного Онуфрія Великого також і з Єрусалимом, а саме – із знаменитою місцевістю під назвою Акелдама – або «земля крові». Це та сама ділянка землі, яка була придбана на гроші, отримані Іудою Іскаріотом за зраду Христа. Іуда в розпачі кинув їх на землю, і ці тридцять срібляків були витрачені на придбання ділянки для поховання бідних прочан, де їх, до речі, і ховали до ХІХ століття.

Згідно з переданням, преподобний, перед тим, як попрямувати у віддалену пустелю, кілька років провів там у молитві за померлих, згадкою про що залишився розташований на «землі крові» монастир Онуфрія Великого.

***

25 червня День тезоіменитства відзначає Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Многая і благая літа нашому Предстоятелю!

Читайте святкові матеріали про іменинника на порталі "Православіє в Україні":

ЕКСКЛЮЗИВ. «Бог покликав мене, і я пішов», — велике інтерв’ю Блаженнішого Митрополита Онуфрія церковним журналістам

Сьогоднішній день у Лаврі — Тезоіменитство Блаженнішого Митрополита Онуфрія. ФОТОРЕПОРТАЖ

Тихе слово Предстоятеля: 5 найкращих цитат… і один життєвий випадок

Как встречали Предстоятеля в одном селе на Киевщине — фоторепортаж

«З малого бешкетника виріс побожний монах» — односельці про Блаженнішого Митрополита Онуфрія

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
прп. Онуфрій Великий (IV)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7998

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар