Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

23 липня — свято преподобного Антонія Печерського

Версия для печатиВерсия для печати

Першим бути завжди важко та відповідально. І якщо ми пам’ятаємо імена першовідкривачів: космонавтів, науковців, митців – тим більше повинні плекати пам’ять про тих, хто відкрив нашому народові духовний простір. 

23 липня увесь православний світ вшановує преподобного Антонія Києво-Печерського, засновника чернецтва на Русі, який приніс на Київські гори традицію Святої гори Афон.

Где именно на Афоне был прп.Антоний Печерский?


Майбутній подвижник народився в 983 році в містечку Любеч на Чернігівщині. З юних літ маючи в душі страх Божий, він мріяв стати ченцем.

Діставшись тогочасного центру чернечого життя – Святої гори Афон, Антоній саме там прийняв постриг. Далі розпочалась духовна наука благочестя, молитви та послуху. Вбачаючи в ньому великого подвижника, афонський ігумен, по одкровенню від Бога, вирішив відправити його на батьківщину, промовивши: «Антонію! Час тобі й інших скеровувати в святому житті. Нехай буде на тобі благословення Святої Афонської Гори! Від тебе почне свій подвиг багато іноків».


На одному з київських пагорбів, у лісі поблизу села Берестова він знайшов печеру, яку свого часу викопав митрополит Київський Іларіон, і став подвизатися там у молитві, постуванні та праці, вживаючи трохи їжі і то через день, а часом не їв нічого протягом тижня.

Люди почали приходити до нього за благословенням, порадою, а дехто залишався зі святим назавжди. Згодом він викопав собі нову печеру й затворився у ній. Але й там навколо нього почали оселятися іноки. Так виникли Ближні і Дальні Печери нинішньої Києво-Печерської Лаври.

Сказание о самой древней иконе с ликами преподобных Антония и Феодосия Печерских


            Преподобним були засновані печерні монастирі не лише в Києві: саме йому завдячує появою печерного комплексу Чернігів. А опинився там преподобний Антоній під час… переслідувань! Справа в тому, що постриг у ченці кількох князівських сановників викликав шалений гнів Київського князя Ізяслава, рятуючись від якого, Антоній і опинився на Болдіних горах у Чернігові, де й викопав печеру для молитви. Згодом князь схаменувся, преподобний повернувся до Києва, а печера в Чернігові залишилась не лише як згадка про опалу, а й як духовний осередок краю. 

О преподобном Антонии Печерском — в ответах на самые часто задаваемые вопросы

Как прп. Антония в Лядовском монастыре почитают

Преподобний Антоній відійшов до Господа на 90‑му році життя 7 травня 1073 року.

Святий подвижник не мав золота, однак своїм духовним подвигом зростив обитель, незрівнянну з іншими. Саме вона стала найпершим та найвизначнішим духовним осередком християнства на Русі.

***

Антоній Печерський не залишив нам письмових повчань, проте залишив приклад постійної молитви, яка повинна стати основою буття для кожної віруючої людини. Розпочинаючи будь-яку справу, преподобний перш за все прикликав на неї благословення Боже, Пресвятої Богородиці та Святої Афонської гори. Нехай це нагадує нам, що без Божого благословення та без благодаті Духа Святого неможливо побудувати щось справді корисне та довговічне. І нехай молитвами святого Антонія це благословення довіку перебуватиме над нашою землею та її народом!

Боже, бережи Україну!

Христос посеред нас!

У день пам’яті прп.Антонія Печерського дивіться фільм про нього — від телеканалу «Глас»

А також — передачу з циклу "Житія преподобних Печерських"

Успенська Києво–Печерська Лавра
Преподобний Антоній Печерський († 1073)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7931

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар