Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

22 грудня — церковне свято Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці

Версия для печатиВерсия для печати

Спільна молитва:

Господи, Ти прийшов у цей світ, народившись від Духа Святого та Пречистої Діви Марії. Тож молитвами Пресвятої Богородиці та її невпинним заступництвом за нас, грішних, прости і помилуй, спаси і благослови Україну, наш стражденний народ, кожну християнську душу, яка пам’ятає про Тебе і намагається жити на землі за Твоїм Законом жертовної  любові, Амінь.

***

Святая Праведная Анна

Свята праведна Анна з Пресвятою Богородицею

Зло можна перемогти лише любов’ю – про це 22 грудня черговий раз нагадує дивне, на перший погляд, церковне свято Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. В його основі – зародження життя маленької дівчинки, Якій судилося народити в цей світ Сина Божого.

Коли лукавий під виглядом змія спокусив перших людей, Бог пообіцяв, що сім’я, народжене Жінкою, зітре його голову – тобто змову диявола проти людства буде зруйновано Месією, Якого приведе на світ Жінка. Відтоді людство затамувало подих в очікуванні: коли ж з’явиться таке вмістилище благодаті та святості, яке зможе витримати доторкання до Божества?

Таким чином День зачаття Пресвятої Богородиці став першим кроком у підготовці до приходу в цей світ майбутнього Переможця смерті, Богонемовлятка Іісуса Христа.

НАТХНЕННИЙ ТЕКСТ про сьогоднішнє свято - зачаття прав.Анною Пресвятої Богородиці слухайте в радіокалендарі від о.Миколая Лисенка

***

Бог ретельно обирав родину для Божої Матері. Її батько Іоаким походив від роду царя Давида – пророка, якому Бог обіцяв, що саме від його нащадків народиться Спаситель світу майбутній Месія. Дружина Іоакима Анна була молодшою донькою священика Матфана з Віфлеєма, зі священицького коліна Левина.

20 довгих років  в очікуванні первістка подружжя провело в довірі Божому промислу та невпинній молитві, зростаючи духовно та готуючись до відповідального батьківства. В ті часи вважалося, що люди, які не мають дітей, а, отже, не здатні подарувати Ізраїлю Месію, наказані Богом за гріхи. Відтак одного дня священик Єрусалимського храму навіть відмовився приймати жертву Іоакима. Засмучений до глибини душі, праведний Іоаким попрямував до пустелі, де лікував духовну рану молитвою і постом. Те саме робила вдома й Анна, дізнавшись про зневагу, якої зазнав її чоловік.

Їхній сум розвіяв Ангел: він сповістив їм про те, що невдовзі, за Божим благословенням, вони нарешті стануть батьками. І не простої дитини, а дівчинки, яку згодом прославить усе людство.

Святая Праведная Анна

Святі праведні Іоаким та Анна

Іоаким із радістю вирушив додому. За переданням, Анна зустріла його біля Золотих Воріт Назарета. Чоловік та дружина обійнялися, поцілували одне одного та сповістили про дивну звістку, почуту від Ангела. 

***

Здавна свято Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці особливо вшановується вагітними жінками, які в своєму сподіванні велику надію покладають на заступництво Діви Марії та Її побожних батьків.

А святі праведні богоотці Іоаким та Анна, імена яких ми згадуємо наприкінці кожного богослужіння, крізь віки продовжують нагадувати нам про дуже важливі речі: що батьківство вимагає від нас благочестя й відповідальності; та про те, що життя людське розпочинається не з моменту народження, а від самого зачаття. І над кожним із нас є дивний промисел Божий, якому треба довіряти.

Відроджена 333-річна Аннозачатіївська церква Лаври: сучасний фотопогляд

Дивовижний жіночий монастир на Анниній горі

зачатие праведной Анной Богородицы
праведная Анна
святые праведные Иоаким и Анна

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
21727

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар