Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

22 березня — день пам’яті 40 севастійських мучеників

Версия для печатиВерсия для печати
22 березня 2016 | Церковне свято

Чи можливо сумістити віру в Бога та військовий обов’язок? Часто у багатьох виникає це запитання. Відповідь на нього дають 40 Севастійських мучеників, пам’ять яких весь християнський світ — від Ісландії до Ефіопії — святкує 22 березня.

Бути сумлінними християнами та залишатися відповідальними воїнами, зберегти вірність обітниці й обрати головним пріоритетом Правду Божу — ось чому навчають нас ці святі.

Наскільки можливо сумістити віру в Бога та військовий обов’язок? СЛУХАЙТЕ до дня пам’яті 40 Севастійських мучеників

Ця історія трапилася взимку 320-го року на території тодішньої Східної Римської імперії (сучасна Туреччина). 40 християн — досвідчених, загартованих воїнів-каппадокійців 12-го Римського легіону «Фульміната» — відмовилися брати участь у жертвоприношенні язичницьким богам, за допомогою якого військове командування перевіряло лояльність легіонерів до імператора-язичника Ліцинія. Приводом стало те, що його суперник, імператор Костянтин, за сім років до того легалізував на своїй території християнство, отримавши велику підтримку віруючих. Тому Ліциній, побоюючись зради, вирішив очистити своє військо від християн.

Коли севастійські легіонери не стали порушувати слова, даного Христу, їх роздягли і оголеними поставили на вкрите кригою озеро. Люта зима холодом скувала тіла святих мучеників. На березі кати влаштували лазню, до якої міг піти кожен. Проте страждальці мужньо витримували мороз. Вони підбадьорювали один одного та всю ніч співали духовні гімни, пам’ятаючи Христові слова: «Той, хто перетерпів до кінця, спасеться…»

На ранок один із воїнів не витримав і кинувся до лазні, але впав на її порозі мертвим. Тоді вартовий помітив над кожним із тих, хто залишився, яскраві вінці. Наступної миті він, несподівано для командира, зайняв порожнє місце поруч із рештою мучеників. «І я — теж християнин!» — вирвалося з глибини його серця. Ця мить долучила його до цього святого воїнства.

Зрештою усіх сорок нескорених було страчено: як кажуть одні джерела — за допомогою меча, згідно з іншими — великими дерев’яними молотами їм було перебито кістки на ногах… Після страти тіла було спалено. Проте ця смерть долучила їх до Небесної Гвардії та відчинила перед ними ворота Небесного Єрусалима.

А на третій день воїни з’явилися уві сні Севастійському єпископові, розповіли про свої страждання та про те, що Господь прийняв їхні душі до Себе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«40 Севастийских мучеников — пример подвига людей на высоте их человеческого достоинства», — епископ Иларий

Игумен Валериан (Головченко): «Что за подвиг такой — мученичество?»

40 мучеников Севастийских (IV)
мученики

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1596

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар