Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

21 січня Церква згадує 72-х мучеників, які прийняли смерть у Хрещенській ополонці

Версия для печатиВерсия для печати

21 січня ми згадуємо святих, подвиг яких пов’язаний із вшануванням свята Богоявлення та Хрещення Господнього. Ідеться про сімдесятьох двох мучеників за православну віру, вбитих в естонському місті Тарту разом зі своїм священиком Ісидором взимку 1472 року.

священик Ісидор і 72 мученики

СЛУХАЙТЕ радіокалендар на 21 січня - від о.Миколая Лисенка

Тоді місто це звалося Дерпт, а землі ці належали німцям – переважно лицарям Лівонського ордену. Цей лицарський орден здобув сумну славу серед багатьох народів, яким лицарі намагались силою меча нав’язувати свій, латинський варіант християнства. Зрозуміло, такий силовий прозелітизм, особливо – серед народу, який споконвіку мешкав там та вже тривалий час до того сповідував Православ’я, викликав неприйняття та спротив.

На Хрещення Господнє 1472 року православна громада Юр’єва – а саме таку назву мало Тарту в середовищі тамтешніх слов’ян, зібралася на чолі зі священиком Ісидором на традиційне освячення води. На річці було вирублено велику ополонку у вигляді хреста. І тут лівонські лицарі почали глузувати з православних. Виник конфлікт, який завершився ув’язненням усієї громади на чолі зі священиком та ультимативною вимогою – негайно перейти у латинство.

Православні, серед яких чимало було жінок та малих дітей, твердо вирішили не зраджувати своєї віри. Отець Ісидор запасними Дарами причастив кожного, а наступного ранку всі вони були виведені на річку до Хрещенської ополонки та живцем кинуті в крижану воду під лід. Навесні, коли крига зійшла, тіла усіх сімдесятьох двох сповідників та священика Ісидора у повному облаченні були знайдені на березі річки зовсім неушкодженими. Відтоді і по сьогодні триває історія вшанування подвигу цих святих, у яких варто поросити сили духу та відданості своєму віросповіданню.

 

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2279

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар