Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

21 листопада — церковне свято Собор Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил

Версия для печатиВерсия для печати

21 листопада Церква святкує Собор Архістратига Божого Михаїла та інших небесних Сил Безплотних. Цей день також є православним Днем Києва, адже саме Архістратиг Михаїл є небесним покровителем нашої столиці.

Про свято Собору Архістратига Михаїла СЛУХАЙТЕ у розповіді від о.Миколая Лисенка

21 листопада — церковне свято Собор Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил

***

Мі-ка-ель: або ж українською – Хто, як Бог?

Навіть ім’ям своїм Михаїл стверджує: ніхто не може бути рівним Богові. Цю істину він відстояв у битві з повсталим денницею, перемігши демонські полки.

Архістратиг означає головнокомандувач ангельських сил. Отці Церкви ототожнювали Михаїла із таємничим вогняним стовпом, що йшов попереду ізраїльтян під час їхнього виходу з Єгипту. Серед численних земних перемог Архістратига – потоплення війська фараона, здобуття Землі Обітованої, а пізніше, (в часи пророка Ісаї), знищення величезної ассірійської армії (непереможного Синаххериба) під час облоги Єрусалима.

21 листопада — церковне свято Собор Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил

Взагалі слово «ангел» в перекладі означає «вісник». Сповіщати людям волю Божу, відкривати таємниці віровчення, благовіствувати про великі справи – саме до цього й прикликані ангели, серед котрих ми вирізняємо сім найвищих. Це архангели: Гавриїл, чиє ім’я означає «сила Божа», провісник та служитель Божественної всемогутності; Рафаїл – цілитель людських немочей; Уриїл – просвітитель світлом Божим; Селафиїл – той, хто пробуджує на молитву; Ієгудиїл, який зміцнює людей, що прославляють Бога; Варахиїл – архангел, який роздає нагороду і благословення за добрі вчинки, та Ієремиїл, ім’я якого означає – піднесення до Бога.

Найбільш шанований серед них – саме Михаїл, покровитель багатьох країн і міст, серед яких – і золотоверха столиця України. Щоб відчути значення цього святого в житті нашої столиці, варто лише поглянути на міський герб.

Архистратиг Михаил — небесный покровитель Киева: с каких пор и почему? Отвечает Влад Дятлов

Храм в честь Архистратига Михаила и прочих Небесных Сил Бесплотных в "Медгородке". Интервью с настоятелем протоиереем Геннадием Батенко

Владислав Дятлов. Монастыри в честь Архистратига Михаила в Киеве: версии, факты, цифры

***

Цього дня ми повчаємося від слів апостола Павла з його послання до Євреїв: «Не Ангелам Бог підкорив майбутній всесвіт; навпаки, хтось десь засвідчив, кажучи: що то є «людина», що Ти пам’ятаєш про неї? Або син людський, що Ти відвідуєш його? Небагато Ти принизив його перед Ангелами; славою і честю вінчав його і поставив його над ділами рук Твоїх…» (Гл.2 вірші 5-7).

21 листопада — церковне свято Собор Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил

***

Вшановуючи Архістратига Михаїла та інших небесних захисників, не будьмо забувати, що справжнє покликання людини – в міру сил уподібнюватись до Ангелів в їхній духовній чистоті, боротьбі за перемогу добра і вірності в служінні Богу, і тоді одного дня і для нас відчиниться Небо.

Христос посеред нас!

Матеріал проілюстровано фрагментами розписів Архангело-Михайлівського Звіринецького монастиря в Києві

ЧИТАЙТЕ І ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

21 час длилась служба в престольный праздник монастыря Дохиар на Афоне, и возглавлял ее украинский архиерей

Афон. Служба в Дохиаре длиною в 21 час - самые яркие моменты

А також відеосюжет

Архистратиг Михаил
Собор Архистратига Михаила и прочих Небесных Сил бесплотных

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
17970

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар