Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

200 експонатів, 7 музеїв, у тому числі церковний, — у Лаврі відкрилася масштабна виставка про любов Шевченка до України

Версия для печатиВерсия для печати
24 травня 2014 | Культура

У п’ятницю, 23 травня, в рамках святкових заходів по відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, у корпусі № 1 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкрилася виставка «Свою Україну любіть… За неї Господа моліть».

Поетичний рядок, написаний Тарасом Григоровичем у 1847 році і винесений у назву виставки, і нині залишається натхненним заповітом поета наступним поколінням.

Мета виставкового проекту — показати любов Шевченка до України крізь призму його діяльності як митця, як дослідника історичної та мистецької спадщини свого народу.

У виставковому проекті беруть участь провідні музеї України: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний музей Тараса Шевченка, Національний художній музей України, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Український центр народної культури «Музей Івана Гончара», Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Музей «Православна Україна» Української Православної Церкви, а також Національна історична бібліотека України.

В експозиції також представлені пам’ятки з шевченківської колекції Блаженнішого  Митрополита Володимира.

На виставці можна ознайомитися з матеріалами, що висвітлюють петербурзький період життя Кобзаря та народні джерела його творчості, а також дізнатися про історико-етнографічні подорожі Т.Г.Шевченка Україною в 1840-х рр.

Представлено понад 200 музейних предметів, серед яких унікальні: оригінали офортів з серії «Живописна Україна», акварелі та рідко експоновані — портрет Шевченка роботи Олександра Архипенка.

Під час відкриття виставки прозвучав Пролог «Да святиться між народами твоє ім’я…» у виконанні учасників Всеукраїнського конкурсу читців імені Тараса Шевченка — студентів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України під керівництвом заслуженої артистки України Ольги Шламко.

Гості заходу висадили у сквері перед Успенським собором гілочку Тарасової верби, яку в 1860-х рр., перебуваючи у засланні в Казахстані, Шевченко посадив та доглядав. Цю вербу передала в Заповідник письменниця Зоя Ружин.

Відкрив виставку генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина, який подякував музеям, що надали експонати для цього міжмузейного виставкового проекту.

На відкритті виставки були присутні та виступили: голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, голова Українського фонду культури Борис Олійник, єпископ Ірпінський Климент, голова Синодального відділу «Церква і культура» Української Православної Церкви, директор музею «Православна Україна» ігуменя Серафима (Шевчик), заступник генерального директора Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Тетяна Пошивайло, шевченкознавець, заступник директора інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Сергій Гальченко.

Під час відкриття виставки «Заповіт» та інші твори на слова Тараса Шевченка пролунали у виконанні Архієрейського хору Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Підлубняка).

Екскурсію для гостей виставки провела завідуюча сектором науково-дослідного відділу історії Києво-Печерської Лаври та заповідника Олена Сергій.

Виставку можна відвідати щоденно з 9.00 до 18.00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, корпус № 1.

Фото: сайт Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

КЛИМЕНТ (Вечеря), єпископ Ірпінський, вікарій Київської Митрополії
Синодальний відділ “Місія Церква і культура”
ігуменя Серафима (Шевчик)
200-річчя від дня народження Тараса Шевченка
Тарас Шевченко
Национальный Киево-Печерский историко-культурный заповедник

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3983

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар