Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

20 лютого — день загальнонаціональної жалоби за загиблими під час протистояння в Україні (+МОЛИТВА)

Версия для печатиВерсия для печати

20 лютого — особливий день, адже це — день загальнонаціональної жалоби за загиблими під час протистояння в Україні.

Загиблі в Києві 18-21 лютого 2014. СПИСОК для церковного поминання

У 2014-му за три дні — з 18 по 20 лютого — в центрі Києва внаслідок кривавих зіткнень було вбито понад сто осіб. Саме в ті дні ми вперше почули словосполучення «Небесна Сотня». Але це був лише початок у довгому списку втрат і кровопролиття, яких Україна зазнає досьогодні. Тож помолимося всі разом за полеглих, а також за те, щоб потоки крові та сліз нарешті припинилися…

ГОСПОДИ! БЛАГОСЛОВИ УКРАЇНУ ТА ЇЇ СТРАЖДЕННИЙ НАРОД!

Загаси полум’я ворожнечі та розбрату в наших серцях росою любові та милосердя! Підтримай усіх постраждалих, поранених, біженців.

Упокой, Господи, в Твоїх світлих оселях усіх, хто невинно загинув, поклавши своє життя за ближніх, за Вітчизну, за торжество Твоєї Святої Правди!

Даруй вічний спокій тим, хто закрив собою від куль, хто пройшов крізь морок ненависті, жах безпорадності, біль страждань. Пом’яни, Господи, усіх, хто не забув Твоє Святе Ім’я, та до останнього подиху залишився справжньою людиною і християнином. Прости їм, Боже, усі їхні гріхи — вільні й невільні, та даруй їм Царство Небесне, Амінь.

***

Зазвичай у день молитви за спочилих читається послання апостола Павла, в якому, серед інших, є такі слова: «Браття! Не хочу залишити вас у невіданні про померлих, щоб ви не впадали у скорботу, як інші, що не мають надії. Бо коли ми віруємо, що Іісус помер і воскрес, то й померлих у вірі в Іісуса Бог приведе з Ним…»

А в Євангелії від Іоанна Господь Іісус Христос запевняє: «Істинно, істинно кажу вам: хто слово Моє слухає і вірить у Того, Хто послав Мене, той має життя вічне, і на суд не приходить, але перейшов від смерті в життя…

…Настає час, коли всі, хто в гробах, почують голос Сина Божого; і вийдуть ті, хто творив добро, у Воскресіння життя, а ті, хто чинив зло — у воскресіння суду… Я нічого не можу творити Сам від Себе. Як чую, так і суджу, і суд Мій праведний є, бо не шукаю Моєї волі, але — волі Отця, Котрий надіслав Мене…»

***

Звершуючи день жалоби за загиблими, пам’ятаймо: на Божому суді не враховують, до якої партії належала людина, або на чиєму боці барикад вона зустріла останню мить. Нас судитимуть за Законом Божої Любові, тобто, що — добро чи зло — заподіяли ми тим, хто опинився на нашому життєвому шляху. Тож згадуймо про це щоразу, коли перед нами повстає важкий та відповідальний вибір!

А ще — не припиняймо цими днями молитву за мир в Україні:

Господи! Благодаттю Пресвятого Твого Духа ороси висохлі серця людські, викоріни з них терни самолюбства, ненависті, злоби та ворожнечі, і нехай на їхньому місці в душах людських зросте Свята Любов до Тебе та до братів і сестер наших, і нехай цією Любов’ю будуть знищені розбрат та розділення у Вітчизні нашій. Амінь.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Чи пробачать українці один одного? ВІДЕОБЛОГ за участю протоієрея Георгія Коваленка

Фото Максима Сидоренка

Небесна сотня
поминання померлих
День жалоби за загиблими в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
10366

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар