Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

180 молодих людей об’єднав волинський фестиваль «Фавор»

Версия для печатиВерсия для печати

Основна тема, яку обговорювали учасники цьогорічного таборування – «Земна і небесна батьківщина». У таборуванні взяли участь як вже воцерковлені молоді люди, так і ті, котрі ще перебувають у дорозі до Бога — всього 180 молодих людей віком від 15 до 25 років.

Молодіжний відділ Волинської єпархії, який очолює ієромонах Ілля (Вишневський) вибрав гарну форму для спілкування цих двох категорій. Наметове містечко, життя в умовах первісної природи, розмови біля вечірнього вогнища, купання у Тросному, різні конкурси та ігри — це те, що цікаво молоді.

Але є і можливість поспілкуватися зі священиками, також молодого віку, котрі, як зауважив один з організаторів «Фавору» священик із Колок Михайло Анісімов, хочуть переконати молодих людей у тому, що православ’я — це насправді жива релігія, та, у якій є місце, яка є до душі не тільки, як часто уявляють, тіточкам у хустинах, а й молодим цілком людям.

Звичайно, що організація подібного заходу і таборування має свої особливості й потреби.
Отець Михайло Анісімов відповідав за підбір тем для обговорення, їх проведення, протоієрей Олександр Білінський, настоятель храму у Колках, забезпечував технічну сторону (озвучення і т.п.), вже четверте літо духівником табору є настоятель храму у Цумані отець Михайло Кулакевич, за харчування відповідав священик з Ківерець Андрій Яковлюк, а президентом «ФАВОРу» був ієромонах Ілля (Вишневський). Допомагали і волонтери-педагоги Наталія Нісімчук та Вікторія Наглюк.

Кожен день фестивального таборування мав свою тему для духовної бесіди. Біля вечірнього вогнища розмовляли про те, чому батьків і землю, на якій народився, не обирають, звідки пішла віра наших батьків, чому найбільшим проявом любові є жертовність, як ставиться Церква до громадянських шлюбів та чому те, що возз’єднав Господь, не може роз’єднати людина. Розмовляли про це зі священиками Сергієм Ющиком (волинянином, проректором Київських духовних шкіл), намісником Старочарторийського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря архімандритом Володимиром (Гапонюком), ректором Волинської духовної семінарії протоієреєм Рустиком Капаузом.

Одного дня до фаворівців завітав владика Іона, голова Синодального відділу по роботі з молоддю. Він відслужив молебень, і провів добру половину дня разом з таборянами, власне, прожив їхнім життям. Погойдався на всіх гойдалках, їв разом з усіма табірну кашу, і провів дуже цікаву бесіду. Розказав про свій шлях у чернецтво, загалом у Церкву, ділився досвідом того, як втриматися часом у Церкві, бо спокус вистачає і в цьому житті. Увечері він відбув у Старочарторийський монастир, а вранці знову приїхав у «ФАВОР», де відслужив Літургію.

В останній день табору з молоддю зустрівся архімандрит Аліпій (Сапіга). Він провів бесіду про мудрість пісні, виконав кілька пісень, які були популярними у роки його юності, і це було дуже цікаво нинішній молоді.

Відбулася і станційна гра, на етапах якої за виконання завдань загонам давали табличку з назвою українського міста. Коли потім ці таблички розмістили на карті України, то вийшло зображення храму, Божого дому. І віра – це те, що наразі може об’єднати всю нашу землю, нашу державу.

volyn.church.ua

ІОНА (Черепанов), єпископ Обухівський, вікарій Київської Митрополії
Волинська єпархія
ієромонах Ілля (Вишневський)
архімандрит Аліпій (Сапіга)
православна молодь
Церква і молодь
Православний молодіжний фестиваль «Фавор»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2070

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар