Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

17 грудня — церковне свято великомучениці Варвари (ВІДЕО, АУДІО, КІНО)

Версия для печатиВерсия для печати

Спільна молитва на цей день

Господи! Благослови Україну та її народ мирним небом над головою та миром у серцях! Щодня нагадуй нам про Себе через красу створеного Тобою всесвіту, красу природи і людської душі. Дай нам сили, Господи, ані словом, ані ділом не зректися віри в Тебе – які б виклики, загрози або спокуси не повставали на нашій життєвій дорозі, Амінь.

***

Час плине невпинно, і половина духовної дороги під назвою Різдвяний піст вже подолана: 17 грудня – його 20-й день.

Великомучениця Варвара, видатний захисник іконошанування преподобний Іоанн Дамаскін та святитель Геннадій Новгородський – ось головні святі 17 грудня.

Також іменини святкують християни, яких звуть Кіра, Катерина, Анастасія, Василь та Олександр. Якщо ви потрапили до цього списку, не лише поцікавтеся історією життя свого святого, а й спробуйте віднайти в ньому якусь рису, яку зможете наслідувати.

***

Великомученица Варвара

Великомучениця Варвара

«…Хто відлучить нас від любові Божої? Чи скорбота, чи утиск, чи переслідування, чи голод, чи нагота, чи небезпека, чи меч?» — виголошував у своєму посланні апостол Павло.

17 грудня ми звершуємо пам’ять святої, яка відповіла на це запитання власним подвигом – ідеться про великомученицю Варвару. Шанують цю святу скрізь у християнському світі – достатньо згадати лише Сикстинську Мадонну Рафаеля, поруч із якою майстер зобразив саме Варвару.

Протоиерей Олег Скнарь. Почитание святой великомученицы Варвары (к 1700-летию её мученического подвига)

Дивовижно: час її життя випав на далеке ІІІ століття, місцем подвигу була далека Сирія. Багато шанувальників Варвари намагалися віднайти земні сліди її життя у вигляді нетлінного тіла, і шукали її в багатьох країнах. Проте свій останній спочинок мощі святої Варвари знайшли… в столиці України – Києві, у Володимирському соборі.

Рака с мощами св. Варвары во Владимирском соборе Киева

Рака з мощами св. Варвари у Володимирському соборі Києва

Сталося це таким чином: – ще у VI столітті її нетлінне тіло було перенесено до Константинополя. А в ХІІ столітті донька візантійського імператора Олексія Комнина, царівна Варвара, вийшла заміж за князя Михаїла Ізяславича, і в 1108 році взяла з собою найдорожче – мощі своєї Небесної покровительки, які й перевезла до столиці Київської Русі. Вони стали ще одним небесним благословенням нашої землі…

Рака с мощами св. Варвары во Владимирском соборе Киева

Рака з мощами св. Варвари у Володимирському соборі Києва

***

Як розповідає історія життя великомучениці Варвари, народилася вона в сирійському місті Іліополь Фінікійський. Щоб уявити собі його географічне положення, зазирнемо на карту сучасного Лівану та перенесемося на 80 кілометрів на північ та схід від Бейрута в старовинне місто Баальбек – це і є правонаступник прадавнього Іліополя, точніше – Геліополя, визначний центр дохристиянської язичницької цивілізації.

Дівчина народилася в родині знатного й заможного язичника. Батько Варвари, аби захистити єдину доньку від небажаних контактів – у тому числі – і з християнами, ізолював її від зовнішнього світу та тривалий час тримав у високій вежі. Там, споглядаючи на красу навколишнього світу, Варвара дійшла висновку, що все не могло виникнути само по собі, і що створив усе Хтось досконалий. Таким чином, позбавлена спілкування з людьми, Варвара отримала від Бога дар вишнього одкровення, через яке дівчині було відкрито таємницю Святої Трійці.

Тим часом батько Варвари, який хотів видати доньку заміж, дозволив їй спілкування з іншими людьми. Вона познайомилася з християнами, а один таємний священик звершив над дівчиною, на її прохання, Таїнство Хрещення. І коли Господь оселився в її серці, вона сміливо сповідала себе християнкою перед батьком – переконаним язичником, за що й загинула від його руки. Спочатку він видав її на тортури місцевому правителю, а потім власноруч стратив – лише за те, що вона увірувала у Христа….

Великомученица Варвара

***

Варвара закликає нас до двох речей: уважніше роздивитись навколо, щоб побачити Бога через красу створеного Ним світу, та зберігати відданість Йому, не зважаючи ні на що, навіть до смерті.

За традицією молитва до святої Варвари береже від передчасної, несподіваної смерті, тому вже багато століть віруючі звертаються до цієї святої по духовну допомогу.

***

«…Я переконаний, що ні смерть, ні життя, ні ангели, ні начала, ні теперішнє, ні майбутнє, ні будь-які сили, ні висота, ні глибина, ні інше якесь творіння не зможе відлучити нас від любові Божої, яка в Христі Іісусі, Господі нашім», — ці слови апостола Павла так яскраво втілила у своєму короткому житті, без решти відданому Богові, свята великомучениця Варвара.

Про святу великомученицю Варвару мультимедійний портал #Отченаш радить:

ПОСЛУХАТИ

Про святу великомученицю Варвару СЛУХАЙТЕ від о.Миколая Лисенка

ПОДИВИТИСЯ

Великомучениця Варвара у нашому сьогоденні — відеосюжет

Т/ф «Свята великомучениця Варвара» (телеканал "Глас")

Т/Ф «Русану. Обитель святої Варвари (Греція, Метеори)» (Телеканал "Глас")

ПОЧИТАТИ

Варвару святую почтим? Блог протоиерея Георгия Коваленко на «Сегодня.ua»

Мощі вмц Варвари – у Володимирському соборі. Чи можна вклонятися святині?

Владислав Дятлов. Уже 900 лет Киев – город, где хранятся мощи великомученицы Варвары

Претерпеть до конца: Варвара Николовна Ханенко

Житие великомученицы Варвары на новый лад

 

Святая великомученица Варвара

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
9609

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар