Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

14 жінок Києва отримали церковні нагороди від Предстоятеля

Версия для печатиВерсия для печати
06 травня 2014 | Події

У День святих жон-мироносиць з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, Духовно-просвітницький центр кафедрального собору в черговий раз провів урочистий святковий захід «Сучасна жінка-мироносиця».

Проект реалізується за підтримки синодальних відділів УПЦ. З нагоди свята було відзначено жінок, які ведуть активну соціальну діяльність та продовжують служіння святих жон-мироносиць. Цьогоріч в церемонії нагородження взяли участь від імені єпископа Ровеньківського та Свердловського Пантелеімона голови Синодального відділу у справах сім’ї, диякон Іоанн Ружицький, а також організатор проекту керівник Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору УПЦ Ксенія Зозуля.

За активний внесок у благодійному, соціальному та духовно-просвітницькому служінні на славу Української Православної Церкви в тому числі Кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового, що будується у м. Києві та з нагоди святкування Дня жон-мироносиць в рамках святкового заходу «Сучасна жінка мироносиця» були відзначені церковними нагородами від Предстоятеля УПЦ – 14 сучасних мироносиць. Серед них:

Папка Людмила Миколаївна – православна поетеса, автор збірок віршів для дітей та дорослих. Людмила Миколаївна впродовж багатьох років прославляє Господа своїми віршами, дарує безкоштовно просвітницьку літературу (книги) дітям та дорослим, бере участь в роботі недільних шкіл та виступає  в благодійних концертах.

Дмитренко Ольга Вадимівна – піаністка,  заслужена артистка України, та протягом трьох років щомісяця на благодійних засадах проводіть просвітницькі концерти класичної музики у стінах галереї «Соборна» (Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового) та інших закладах, організовує благодійні концерти в підтримку малозабезпечених людей здійснює культурно – просвітницьку роботу.

Мехед Людмила Георгіївна – веде активну духовну-просвітницьку роботу, організовує на благодійній основі для малозабезпечених людей паломницькі поїздки, знайомить паломників різного віку з православними святинями України, супроводжує паломницькі поїздки клубу «Шлях до святині», що є одним із провідних проектів духовно-просвітницького центру (галерея «Соборна»).

Гогенко Вікторія Борисівна – музикознавець, композитор, протягом трьох років щомісяця на благодійних засадах проводіть просвітницькі концерти класичної музики у стінах галереї «Соборна» (Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового). Є автором культурно-просвітницьких програм про композиторів класиків для дітей, молоді та всіх, хто цікавиться музикою. Організовує благодійні концерти класичної музики на підтримку будинку ветеранів сцени та інших закладів.

Матінки – помічниці Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору Воскресіння Христового (галерея «Соборна»), які протягом чотирьох років трудяться на території будівництва Кафедрального Собору на честь Воскресіння Христового. Щонеділі та на всіх заходах що проходять в Духовно-просвітницькому центрі вони готують частування для парафіян та відвідувачів; допомагають у вигляді волонтерством за необхідності під час перебування у м. Києві вселенських святинь, серед яких «Риза Пресвятої Богородиці», «Десниця Великомученика Георгія», «Дари Волхвів», також беруть активну участь у волонтерській роботі Православного центру розвитку сім’ї «Сім’я в радість» Кафедрального собору: Риженко Валентина Романівна, Іванченко Світлана Вікторівна, Ворона Ольга Павлівна, Онуфрієнко Тетяна Павлівна, Комарова Валентина Миколаївна, Терещенко Любов Філімонівна, Зуєва Світлана Вікторівна, Лавриненко Любов Василівна, Стахів Ірина Романівна, Захарчук Юлія Володимирівна.

Привітали сучасних мироносиць і постійні партнери Духовно-просвітницького центру журнал «Фома в Україні» в особі головного редактора протодиякона Олександра Карпенка та Паломницький відділ Києво-Печерської Лаври – подарували відзначеним жінкам відвідування Ближніх і Дальніх печер у супроводі гіда.

На честь всіх жінок в рамках святкового заходу відбувся концерт класичної музики за участю заслуженої артистки України Ольги Дмитренко,музикознавця Вікторії Гогенко, лауреатів міжнародних конкурсів Марини Народницької та Ірини Жуковської. З музичним вітанням виступив народний художній колектив – Дитячий академічний хор «Веснянка».

Крім того, всіх присутніх по завершені свята запросили у подорож куточками української землі через призму картин художниць Олесі Сілакової та Тетяни Фокіної. Понад 80 живописних творів арт-виставка «Картини маслом» стверджують високий професіоналізм художниць. У представлених пастелях, олійних монотипіях, художниці спонукають глядача осмислити рівновагу, що існує між зовнішнім і внутрішнім, реальним світом…

Фокіна Тетяна - художник, член Корсунь-Шевченківського літературно-мистецького об’єднання «Янтарка». Нині Тетяна Фокіна остаточно присвячує своє життя головному покликанню – образотворчому мистецтву, живопису. Найбільше натхнення приходить до неї від рідної землі. На сьогоднішній день нею створено біля 200 робіт. Роботи майстрині займають почесне місце в експозиціях Білоцерківського краєзнавчого музею: «Вид на Миколюківську гору» (полотно, олія, 1997р.), «Українська Хата» (полотно, олія, 1997р.), «Бурштинова осінь» (полотно, олія, 2011р.), «Буки літом» (полотно, олія, 2012р.), «Смарагдова стежина» (полотно,  олія, 2011р.), «Буяння весни» (полотно, олія, 2013р.).

Олеся Сілакова – художник, народилась і проживає в Києві. Навчалась в художній студії при ЦДХ, в 2002 поступила в НТУУКП на поліграфічний факультет, спеціальність «Мистецтво». Працює в різних напрямках живопису: натюрморт, пейзаж, портрет… Зараз творить в техніці батик (розпис по шовку). Щось постійно спонукає перемикатися від однієї техніки до іншої – графіка, живопис маслом, акварель, батік.

Дивіться детальний ФОТОРЕПОРТАЖ

soborna.church.ua

Протодиакон Александр Карпенко
Вікторія Гогенко
Людмила Мехед
Ольга Дмитренко
Людмила Папка
Тетяна Фокіна
Олеся Сілакова
день жен-мироносиц
жони-мироносиці
галерея «Соборная» УПЦ
Кафедральний собор на честь Воскресіння Христового

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2649

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар