Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

14 листопада — пам’ять святих безсрібників Косьми і Даміана

Версия для печатиВерсия для печати

14 листопада Православна Церква вшановує Косьму і Даміана Асійських, святих ІІІ століття, життя яких слугує прикладом виконання однієї з головних заповідей Христових — любові до ближнього. (Не плутайте безсрібників і чудотворців Косьму і Даміана Асійських з мучениками безсрібниками Косьмою і Даміаном, що в Римі постраждали, пам’ять яких Церква вшановує 14 липня).

СЛУХАЙТЕ: Радіорозповідь про святих дня від о.Миколая Лисенка. Чудеса св.Косми і Даміана Асійських

Косьма и Дамиан

Їхня мати, свята Феодотія, прикладом свого побожного життя, молитвами і читанням духовних книг виховала своїх дітей справжніми християнами, і коли вони досягли зрілого віку, то вирішили відкрито вийти на суспільне служіння.

Косьма і Даміан вивчилися на лікарів, а Господь долучив до їхньої блискучої освіти благодатний дар Святого Духа, за допомогою якого святі лікували всіх, хто потребував допомоги – не тільки людей, а часом навіть і тварин. Бідні, убогі линули до святих по допомогу, оскільки лікарі не брали за лікування платню, свято зберігаючи слова Христа: «…Даром отримали, даром давайте…».

Єдиний випадок, коли Даміан прийняв дар від зціленої, стався тоді, коли дивом врятована жінка попросила його прийняти в дар три яйця, як символ Святої Трійці, і це спонукало святого не відмовити їй. Брат, коли дізнався про це, вельми засмутився, бо вирішив, що Даміан порушив обітницю. І лише по смерті братів Господь дивним чином відкрив, що один із них взяв дарунок лише заради Імені Божого.

***

Відомо багато благодатних випадків допомоги, що її отримували християни від святих безсрібників вже після їхньої смерті.

Косьма и Дамиан

Якось один чоловік вирішив поїхати з дому надовго, і в молитві доручив свою дружину захисту святих Косьми і Даміана. Дехто з його неблагочестивих знайомих вирішив скористатися відсутністю господаря. Під благочестивим приводом чоловік вивів жінку за місто, у відлюдну місцевість, і вже приготувався поглумитися над нею і після цього вбити. Але несподівано, у  відповідь на палку молитву жінки, з’явилися два грізні чоловіки, які настільки налякали ґвалтівника, що він вжахнувся і втік. У відповідь, кому вона мусить завдячувати порятунком, жінка почула: «Ми – раби Христові Косьма і Даміан». Відтоді ці святі вшановуються не лише як цілителі, але й як захисники християнського шлюбу.

***

Християни в усі часи намагалися допомагати іншим. Так робили Косьма і Даміан, так робили століттями інші святі. Взагалі, в християнстві існує усталений вираз: «Більш благодатним є дарувати, аніж отримувати» — адже коли ми віддаємо частинку себе, свого серця, свого часу та простору іншій людині, ми зазвичай отримуємо величезну та безцінну компенсацію від Бога – Його благодатні духовні дари. А переконатися особисто в цьому законі можливо лише в єдиний спосіб – спробуйте зробити це самі!

Христос посеред нас! І є, і буде!

 

бессеребреники и чудотворцы Косьма и Дамиан Асийские

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3872

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар