Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

14 квітня — день смерті преподобної Марії Єгипетської

Версия для печатиВерсия для печати

Тричі Церква звертається до життя преподобної Марії Єгипетської. Її пам’яті присвячено 5-ту неділю Великого посту, її подвиги детально описуються під час особливого богослужіння – Маріїного стояння.

Мариино стояние: 250 земных поклонов позади

«Мариино стояние» с земными поклонами — фоторепортаж из Ионинского

А 14 квітня згадується день її відшестя від земного життя до обителей Небесних. 

преподобна Марія Єгипетська

***

«…Поховай, авво Зосимо, на цьому місці тіло смиренної Марії. Віддай прах праху.  Моли Бога за мене, що померла в місяць квітень, у перший день, у ніч Спасительних Страстей Христових, після причастя Божественних Таїн».

Цей напис, накреслений на землі 14 квітня за новим стилем у далекому 522 році, прочитав поруч із тілом преподобної Марії Єгипетської чернець Зосима, якому Богом було відкрито дивовижну таємницю життя однієї з найшановніших християнських подвижниць.

Старець був здивований, що напис зробила жінка, яка не вміла писати; що вона, згідно із написом, досягла того місця лише за мить, тоді як йому на це знадобилося понад 20 днів. Тоді він пригадав дива, які бачив на власні очі – коли Марія під час молитви підіймалася над землею, чи коли переходила Йордан по воді.

Та всі ці дива були лише наслідком головного дива – повного переродження людської душі через надзвичайне каяття. Адже до початку подвигу відлюдництва Марія жила в страшній духовній та тілесній нечистоті через пристрасть блуду, яка повністю володіла її єством.

Якось Промисел Божий привів її до Єрусалимського Храму Воскресіння Господнього. Спочатку Марії стало просто цікаво зайти до храму разом з іншими, проте невидима сила не дозволила їй перетнути церковного порогу. Дійшовши майже до відчаю, вона нарешті усвідомила, що причиною цього є страшенний тягар гріхів. Зі сльозами звернулась Марія по допомогу до Богородиці, і після того потрапила до Храму.

Решту життя Марія провела в подвигах, які перевищують усі людські можливості: причастившись Тіла і Крові Господніх, вона перейшла за Йордан та майже півстоліття провела в безлюдній пустелі, постом, молитвою та сльозами спокутуючи попереднє безбожне життя.

За свої подвиги преподобна отримала від Бога чимало благодатних дарів. Але перед тим, як співає про неї Церква, Марія «струменями сліз своїх пустелю всю напоїла», а щирістю каяття «як сонце просіявши, усім грішникам явилася наставницею».

***

Марії Єгипетській було відкрито в одкровенні згори багато таємниць духовного життя. Але найбільша таємниця, розгадана святою, – це те, що головною метою людини є життя в гармонії з Богом, і що на цьому шляху щире каяття допомагає здолати будь-які гріховні перешкоди.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чому монах прийшов навчатися покаянню у бувшої грішниці і чим приклад життя преп.Марії Єгипетської корисний сучаснику? - єпископ Пантелеімон

«Великим було її падіння, але величним стало покаяння» — Православна Церква вшановує пам’ять преподобної Марії Єгипетської

«Мариино стояние»: Зачем поднимать тему блуда в Великом посту? — Митрополит Антоний (Паканич)

Мария Египетская
Мариино стояние

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2103

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар