Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

14 червня — церковне свято преподобного Агапіта Печерського, лікаря безвідплатного

Версия для печатиВерсия для печати

Наскільки наше тілесне здоров’я залежить від здоров’я духовного? Відповідь отримуємо від святого, пам’ять якого Православна Церква урочисто вшановує 14 червня – преподобного Агапіта Києво-Печерського, лікаря безвідплатного.

Слухайте, в чому секрет чудесних зцілень св. Агапіта Печерського — радіокалендар від о.Миколая Лисенка

Преподобный Агапит Печерский

***

Тривало ХІ століття – час розквіту духовного життя в стольному граді Києві. Саме там народився майбутній подвижник, який, відчуваючи внутрішній поклик, прийшов до засновника Києво-Печерського монастиря, преподобного Антонія, та став його відданим учнем. Саме від нього Агапіт навчився зцілювати хворих, даючи їм варене зілля.

Та справжній секрет успішного лікування полягав, звісно, не в зіллі: за глибоке смирення та чистоту Господь наділив Агапіта такими ж благодатними дарами, як і його наставника, і саме Силою Божою преподобний зцілював усіх хворих. Трави та монастирська їжа були лише доповненням до дії молитви святого та допомагали уникнути зайвої слави – щоб люди не приписували Агапіту своїх зцілень, бо цієї слави Агапіт боявся більш ніж вогню.

Тим не менше, слава про святого цілителя лунала далеко за межами обителі, а лікарі в околицях Києво-Печерського монастиря залишалися без роботи, бо народ линув до преподобного, повертаючи здоров’я тілесне, і разом з цим відновлюючи здоров’я духовне.

Одного разу важко захворів князь Володимир Мономах, який тоді правив у Чернігові. Почувши про Агапіта, він запросив преподобного до себе. Проте Агапіт, давши обітницю ніколи не виходити за монастирські ворота, відмовився їхати. Натомість святий передав трохи вареного зілля, з’ївши яке, Володимир Мономах відразу ж одужав. На знак подяки він відправив до Києва скриню з золотом. Побачивши дарунок, преподобний Агапіт промовив: «Я ніколи не від кого нічого не брав, бо зцілював не своєю силою, але Христовою». Не доторкнувшись до золота, святий висипав його біля монастиря для жебраків.

Саме від преподобного Агапіта Володимир Мономах отримав пораду завжди творити милостиню і допомагати нужденним. Втіливши цю настанову, Мономах увійшов в історію як найулюбленіший князь тієї доби, зберігши вдячну народну пам’ять по сьогодні.

 Преподобный Агапит Печерский

Але успіхи Агапіта в лікуванні викликали не тільки пошану: один лікар-вірменин позаздрив преподобному. Свого часу йому не вдалося вилікувати князя Володимира Всеволодовича, якого вилікував преподобний. Цей вірменин був по-справжньому досвідчений та обізнаний лікар, який лише за одним виглядом хворого міг сказати, скільки днів лишилося тому жити.

Трапилось так, що хворий, вже приречений вірменином, отримавши від Агапіта зілля, вижив. Не розуміючи, що це Бог допомагає Агапіту, вірменин спробував з’ясувати, з чого святий робить своє зілля, але не розгадав цієї таємниці. Коли ж сам Агапіт важко захворів, вірменин прийшов до нього і, оглянувши преподобного, самовпевнено промовив: «З такою хворобою ти помреш за три дні – або я стану ченцем в цьому монастирі!» На це він почув такі слова: «Ось яке твоє мистецтво: казати про смерть замість того, щоб повертати життя! Господь сповістив мені, що я відійду до Нього через три місяці!» І це слово преподобного здійснилося.

Зворушений до глибини душі, лікар-вірменин прийняв православ’я та скінчив свої дні, прийнявши чернечий постриг у Києво-Печерській обителі.

 Преподобный Агапит Печерский

Пам’ятаймо, що зцілення тіла без зцілення душі не принесе людині користі, адже не вплине на її долю в Житті Вічному. Натомість зцілення душі відкриває нам ворота Царства Божого, і благодатні дари цього зцілення іноді починають діяти в людині вже в земному житті.

Христос посеред нас!

***

Про преподобного Агапіта Печерського портал Отченаш.укр радить:

ПОДИВИТИСЯ

Про преподобного Агапіта Печерського дивіться сюжет з циклу "Житія Києво-Печерських святих"

ПОЧИТАТИ

Исцеления в Киево-Печерской Лавре: случай с плевритом
Исцеления в Киево-Печерской Лавре: что осталось на месте порока сердца?
Ко дню памяти прп.Агапита лекаря, Печерского: Настоятель больничного храма – о том, как исповедоваться и причащаться во время болезни
З циклу "Невигадані історії". Перше й останнє Причастя

***

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: фільм про преподобного Агапіта Печерського, безмездного київського лікаря, з циклу «Образ доброчинності» від телеканалу «Глас».

Преподобний Агапіт Лікарь, чернець Печерський († 1090-ті рр.)
преподобные отцы наши Печерские

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3842

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар