Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

12 ПАРАГРАФІВ: Постанова Собору єпископів «Про внутрішнє життя УПЦ» - повний текст

Версия для печатиВерсия для печати

Собор єпископів Української Православної Церкви не лише обрав нового Предстоятеля УПЦ, а й ухвалив низку офіційних документів. Зокрема – «Постанову Собору єпископів УПЦ Про внутрішнє життя Української Православної Церкви».

Постанова складається з 12 параграфів та торкається найважливіших аспектів сучасного життя Української держави, суспільства, Церкви.

Собор епископов УПЦ

1. Українська Православна Церква розвивається

1.    Собор Єпископів Української Православної Церкви, що зібрався у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі, підносить молитовну подяку Господу нашому Іісусу Христу за Його милість до нашої Святої Церкви. Із Божою допомогою Українська Православна Церква здійснює свою спасительну місію, дбаючи про зміцнення віри та розвиток духовності в українському народі. Собор Єпископів висловлює подяку усім клірикам, ченцям та мирянам, трудами яких наша Церква постійно несе Євангельське свідчення сучасному світу.

2. Завдяки Блаженнішому Митрополиту Володимиру відбулося духовне відродження України

2.    Сьогодні, в 40-й день від кончини Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира, ми разом з усім світовим Православ’ям молитовно вшановуємо пам’ять цього видатного церковного ієрарха та громадського діяча, вірного сина своєї Батьківщини.

Протягом двадцяти двох років, коли Його Блаженство стояв на чолі нашої Церкви, відбулося справжнє духовне відродження України. Збудовано тисячі храмів та монастирів, канонізовано більше 250 святих, відкрито нові духовні та богословські навчальні заклади, створено сотні церковних засобів масової інформації.

Закликаємо усіх єпископів, духовенство, ченців та мирян підносити щирі молитви за спокій душі Блаженнішого Митрополита Володимира. Віримо, що Господь прийняв його в обителі праведників.

3. На пошану до пам’яті Блаженнішого запропоновано в Києві назвати вулицю та встановити пам’ятник

3.    Із метою гідного вшанування пам’яті спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви ми звертаємося до керівництва Української держави та до влади міста Києва з пропозицією назвати іменем Блаженнішого Митрополита Володимира одну з вулиць (площ) української столиці та встановити у Києві пам’ятник Його Блаженству. Священному Синоду доручаємо розробити умови конкурсу на проект пам’ятника Його Блаженству.

4. Буде видано повне зібрання трудів Блаженнішого

4.    Синодальному видавничому відділу та Київській духовній академії Собор Єпископів доручає під наглядом Священного Синоду підготувати та видати повне зібрання трудів Блаженнішого Митрополита Володимира.

5. Повідомлено про заснування Синодальної стипендії імені Блаженнішого для кращих студентів КДАіС

5.    Вшановуючи постійні зусилля Його Блаженства, спрямовані на відродження та розвиток духовних навчальних закладів, Собор визначив заснувати Синодальну стипендію імені Блаженнішого Митрополита Володимира для кращих студентів Київської духовної академії і семінарії. Ми доручаємо Священному Синоду найближчим часом створити положення про таку стипендію.

6. Схвалено роботу Священного Синоду та Синодальних установ з 8 липня 2011

6.    Ми схвалюємо роботу Священного Синоду та Синодальних установ у період з моменту проведення останнього Собору Єпископів Української Православної Церкви (8 липня 2011 року).

7. Схвалено створення єпархій УПЦ

7.    Собор Єпископів затверджує рішення Священного Синоду Української Православної Церкви про створення Балтської, Бориспільської, Вознесенської, Ізюмської, Могилів-Подільської, Ровеньківської, Роменської та Феодосійської єпархій.

8. Подолання церковного розділення в Україні є невідкладним завданням і заповітом Блаженнішого, який повинні виконати

8.    Собор Єпископів вважає невідкладним завданням Української Православної Церкви докласти реальних зусиль для подолання церковних розділень в Україні. Ми знов і знов підкреслюємо, що подолання розколу має відбуватися виключно на основі церковних канонів та без втручання в цей процес політичних чинників.

Подолання церковних розділень в Україні є заповітом, який залишив нам Блаженніший Митрополит Володимир, і ми маємо цей заповіт виконати.

9. Усі, хто незаконно тримає в руках зброю, покликані скласти її та мирно вирішувати конфлікти

9.    Сьогодні на території України тривають військові дії. Кожного дня ми чуємо про нові жертви як серед українських військових, так і серед мирного населення Донецької і Луганської областей.

Закликаємо всіх, хто незаконно узяв до рук зброю, скласти її та шукати шляхів мирного вирішення конфлікту. Місія Церкви полягає в примиренні людей з Богом та один з одним.

10. Факти насильства щодо церковних служителів у зоні військових дій – загроза міжконфесійному та міжрелігійному миру в Україні

10.     Ми висловлюємо занепокоєння тим, що в зоні військових дій регулярно фіксуються факти насильства щодо церковних служителів. Це несе загрозу порушення міжконфесійного та міжрелігійного миру в Україні.

Висловлюємо співчуття родинам та близьким усіх православних священиків та служителів інших християнських конфесій, які загинули або постраждали під час військових дій. Закликаємо органи державної влади до неупередженого розслідування усіх випадків насильницьких дій проти служителів християнських церков та інших релігійних організацій.

11. Гуманітарну допомогу УПЦ мирним жителям, військовослужбовцям та постраждалим буде посилено

11.     Собор Єпископів вважає за необхідне посилити роботу зі збору гуманітарної допомоги мирним жителям, військовослужбовцям та постраждалим у Донецькій та Луганській областях.

Ми також закликаємо єпархіальних архієреїв дбати про надання належної духовної підтримки вимушеним переселенцям зі східних регіонів, які опинилися на території їхніх єпархій. Церква має активно включитися в соціальну роботу, спрямовану на створення належних умов для життя вимушених переселенців.

12. Брудна кампанія проти УПЦ у ЗМІ – загроза міжконфесійному миру. Церква готова до співпраці з мас-медіа

12.     Собор Єпископів з жалем констатує, що в період підготовки до обрання нового Предстоятеля з боку окремих засобів масової інформації було розпочато брудну кампанію проти Української Православної Церкви, під час якої суспільству систематично подавалася неправдива та викривлена інформація про внутрішнє життя Церкви. Вважаємо, що такі дії журналістів не лише не відповідають вимогам професійної етики, але й несуть у собі загрозу міжконфесійному миру в країні.

Закликаємо засоби масової інформації з максимальною відповідальністю ставитися до висвітлення подій церковного життя. Українська Православна Церква відкрита до конструктивної співпраці зі ЗМІ заради збереження духовних та культурних цінностей українського народу, ствердження моралі та розвитку інститутів громадянського суспільства.

Прикликаємо Боже благословення на усіх вірних Української Православної Церкви та на боголюбивий народ України.

 

Собор епископов Украинской Православной Церкви

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2977

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар