Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

11 вересня — день суворого посту. Усікновення глави Іоанна Хрестителя

Версия для печатиВерсия для печати

Спільна молитва на 11 вересня.

Господи, Ти зупинив колись води потопу – зупини сьогодні страшний потік горя і сліз на нашій благословенній Україні! Ти вивів колись народ Твій з єгипетського рабства – визволи сьогодні нас від влади сатанинської ненависті, посіяної в серцях ворогом роду людського.

Ти колись припинив криваві жертви та Сам приніс Себе в жертву за рід людський –зупини у Вітчизні нашій кровопролиття, та навчи усіх нас Твоїй жертовній любові. Амінь!

***

Сьогодні – особливий день.

Коли у 2001-му літаки, скеровані терористами, врізалися в Нью-Йоркські хмарочоси, безжально обриваючи сотні життів, 11 вересня стало днем світової жалоби.

Тим часом для православних християн 11 вересня стало днем жалоби ще близько 2 тисяч років тому. Адже саме цього дня ми згадуємо Усікновення глави святого пророка, предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

Усекновение Крестителя Иоанна

Мовою юриспруденції – жорстоке та цинічне вбивство. Мовою віри – день народження у Вічність одного з найбільших праведників на Землі.

***

Невдовзі після події Хрещення Господнього без суду та слідства Іоанна Предтечу було кинуто до в’язниці. Пророк Божий відкрито дорікав тогочасному Юдейському царю Іроду Антипі за перелюб: ні для кого не було секретом, що Ірод, нехтуючи моральними нормами, відкрито живе з жінкою свого брата, Іродіадою. Іродіада ж, в свою чергу, палала ненавистю до Іоанна Хрестителя за те, що він сміливо називав речі своїми іменами, викриваючи їхню розпусту. Великий духовний авторитет Предтечі та повага до нього самого Ірода довго заважали звершити криваву розправу над ним.

Аж ось, у день свого народження Ірод влаштував бенкет, на якому дочка його коханки Іродіади Саломія танцювала перед гостями і так розпалила царя та його оточення, що він у п’яному запалі поклявся дати їй все, чого вона тільки забажає – навіть до половини свого царства.

Навчена засліпленою жагою помсти матір’ю, Саломія замість коштовної нагороди, слави і багатства обрала… голову Іоанна Хрестителя – і просто зараз, «на блюді»!

УСЕКНОВЕНИЕ. Ирод, Иродиада, Саломея: кто виноват? Размышления к празднику

Где был казнен Иоанн Креститель? — Крепость Махерус

 

Усекновение

Хибний страх втратити обличчя перед гостями через порушення необачно даної клятви переміг. Воїн, за наказом Ірода, негайно попрямував до темниці. За кілька хвилин він виніс на блюді скривавлену голову найбільшого серед народжених жінками – саме так назвав Господь Іісус Христос Свого Предтечу та Хрестителя…

***

Як розповідає стародавнє передання, Суд Божий звершився над Іродом, Іродіадою та Саломією ще за життя. Потрапивши у немилість до римського імператора Гая Калігули, Ірод з наближеними був відправлений на заслання. Саломія, переходячи взимку ріку, провалилася під кригу, котра перерізала їй шию, відтявши голову. А сам Ірод та Іродіада загинули під час землетрусу, впавши у земне провалля. 

***

Усікновення чесної глави святого Предтечі для християн, з одного боку, це день його народження у Вічність, відколи рід людський отримав одного з найсильніших своїх заступників перед Богом. І водночас це — день, коли православні християни, згадуючи подію вбивства Предтечі, тримають суворий піст.

Усекновение Крестителя Иоанна

Православна традиція вшанування Усікновення глави Іоанна Предтечі не має нічого спільного з побутовими звичаями, наприклад, не різати в цей день овочів круглої форми.

Чи можна різати кругле в день Усікновення глави Іоанна Хрестителя? — про це та інше у відеоблозі ПвУ

Нам треба зосереджувати увагу перш за все на духовній складовій цього дня. А саме на тому, що жити поруч із Правдою Божою важко – вона відкриває нам очі на нашу недосконалість. Але реагувати на неї можна по-різному – або як Ірод, знищуючи її, або – як Іоанн – живучи за нею. Варто лише пам’ятати, що знищуючи Правду Божу, люди знищують, врешті, самих себе.

Боже, бережи Україну! Христос посеред нас! І є, і буде!

#Отченаш рекомендує:

ПОСЛУХАТИ

Альфред Шнитке. Хоровой концерт на стихи армянского поэта, монаха Григора Нарекаци

ПОДИВИТИСЯ

Неймовірне зображення Усікновення - в Армянській церкві у Львові. Це дійсно варто побачити

Розкішний фоторепортаж святкування Усікновення в Нещірівському монастирі на Київщині: Бабье лето в объективе православного фотографа — Сергей Рыжков

Та відеосюжет протодиякона Миколая Лисенка

Усекновение главы Иоанна Крестителя
Предтеча и Креститель Иоанн

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
18379

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар