Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

11 січня Церква вшановує мучеників 14 тисяч немовлят, від Ірода у Віфлеємі вбитих

Версия для печатиВерсия для печати

Христос  Рождається – Славімо Його!

Лише кілька днів розділяють 11 січня і день Різдва, але ці дві дати пов’язані між собою, адже на п’ятий день після святкування народження в світ Господа Іісуса Христа звершується пам’ять перших мучеників за Нього.

Дивовижно, але ними стали немовлята Віфлеєма та його околиць, яких людське властолюбство і ненависть до Сина Божого прирекли на загибель. Самого ж Новонародженого Богонемовлятка ця злоба зробила переслідуваним вигнанцем.

Цар Ірод понад усе боявся втратити свою владу. Заради цього він наказував знищувати людей, серед котрих були навіть його діти й родичі. Тому недивно, що коли він дізнався від східних волхвів про появу на світ Месії, цебто майбутнього Царя Юдейського, він вирішив за їхньою допомогою довідатись про місце народження дитини. Але попереджені Ангелом, волхви не повернулися до Ірода, попрямувавши додому іншим шляхом.

Обурений цар, зрозумівши, що його план провалився, зважився тоді на безумний та кривавий злочин: знаючи, що Христос народився у Віфлеємі, віддав наказ вбити у містечку та його околицях усіх немовлят віком до двох років, сподіваючись знищити й маленького Іісуса. І тоді місто наповнилося голосінням та дитячою кров’ю.

Сповнилися слова пророка Ієремії, який за багато століть до того провістив: «Голос у Рамі чути, плач і сум і волання велике; Рахіль плаче за своїми дітьми і не хоче втішитися, бо їх нема».

Гнів Божий вразив Ірода страшною невиліковною хворобою. Помираючи та розуміючи, що народ сприйматиме його смерть як свято, Ірод знайшов спосіб примусити людей оплакувати свою кончину – для цього він зібрав найкращих представників тогочасного юдейського суспільства та наказав воїнам вбити їх тієї миті, коли помре.

Відтоді саме ім’я «Ірод» стало синонімом зла.

Але безумний можновладець не знав, що Ангел сповістив Йосипа про небезпеку, і маленьку Дитину на ім’я Іісус було врятовано втечею до Єгипту. І що мине зовсім небагато часу, як ця Дитина, зійшовши на Хрест, переможе зло, наповнить наш світ Своєю Любов’ю та відкриє людству ворота Небесного Царства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Двуликий монарх Иудеи. Карательная экспедиция в Вифлееме: реальность или миф?

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1931

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар