Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

11 лютого — церковне свято священномученика Ігнатія Богоносця (+аудіо, відео)

Версия для печатиВерсия для печати

11 лютого ми вітаємо з Днем Ангела: Гната, Івана, Леонтія та Костянтина, Романа, Якова, Мокія, Луку та Лаврентія.

Останнє ім’я пов’язане з тим, що за богослужінням цього дня урочисто вшановується пам’ять відразу двох однойменних Києво-Печерських святих: преподобного Лаврентія-затворника, єпископа Туровського, що в Ближніх печерах святої Лаври, та іншого Лаврентія, також затворника, але вже в печерах Дальніх.

***

«Бережіть віру та любов, і на ділі показуйте себе християнами. Віра та любов – суть початок і кінець життя. Все інше, що стосується чеснот, від них бере свій початок. Ніхто серед тих, хто сповідує віру, не грішить, і ніхто серед тих, хто здобув дар любові, не в змозі ненавидіти», такими словами звертався в своєму листі до християнської громади міста Ефес на початку ІІ століття святий, котрого Церква вшановує 11 лютого – священномученик Ігнатій Богоносець.

Нині ми відзначаємо перенесення його чесних мощей.

Сщмч.Ігнатій Богоносець - та сама дитина, яку брав на руки Господь Іісус Христос. СЛУХАЙТЕ радіокалендар на 11 лютого

Перенесення мощей Священномученика Ігнатія Богоносця 

***

За церковним переданням, він і був саме тією дитиною, яку в Євангельському оповіданні Господь наш Іісус Христос взяв на руки та поблагословив, зауваживши, що й ми мусимо в своїй щирості, вірі та простоті бути як діти і тоді зможемо наслідувати Царство Небесне.

Пізніше Ігнатій став учнем апостола і євангеліста Іоанна Богослова, а також супроводжував апостола Петра в декількох його подорожах. Зрештою на Ігнатія поклали відповідальний сан єпископа Антіохійської Церкви.

Величезну кількість язичників просвітив Ігнатій світлом Богопізнання за 40 років святительського подвигу. Саме йому належить честь введення антифонного виконання піснеспівів у храмі – коли хори перекликаються один з одним подібно до ангельського співу.

Якось через Антіохію прямував імператор Траян. Дізнавшись, що старець вчить зневажати багатство, жити в чистоті та не приносити жертви римським богам, він поставив вимогу Ігнатію припинити проповідь Христа в обмін на життя. А коли той відмовився, його було приречено на з’їдання дикими звірами в Колізеї.

Священномученик Ігнатій Богоносець

«Я – пшениця Божа. Нехай змелють мене зуби диких звірів, щоб зробився я чистим хлібом Христовим», — такими словами відреагував сповідник на жорстокий вирок та без остраху, з молитвою на вустах, зустрів останню хвилину свого земного життя. Траян, вражений мужністю Ігнатія, наказав припинити гоніння. А християни з великим благоговінням зібрали мощі мученика та перенесли спочатку до Антіохії, а згодом назад до Рима, де урочисто поклали в храмі в ім’я священномученика Климента.

***

Ймення Богоносця Ігнатій отримав за те, що понад усе любив Христа. Зберігся спогад вартових, які помітили, що приречений на страту старець весь час повторював якесь ім’я. Вони запитали, Кого він кличе і чому це робить, на що Ігнатій Богоносець відповів: «Це – ім’я Господа мого Іісуса Христа. Воно надписане в моєму серці, і тому вуста мої весь час сповідують Того, Кого я завжди ношу в собі».

***

Кожен день у житті людини – це час для нелегкого вибору. І за нас цей вибір ніхто не зробить. Тому варто замислитись: хрестик на наших грудях – це лише прикраса, оберіг, чи символ нашої щирої віри? Отже, якщо ми вважаємо, що Ім’я Христове надписане в нашому серці, тоді нам варто, роблячи щось, спитати себе: а чи благословив би цей вчинок саме Христос? Адже дія, яку ми хочемо вчинити, лише тоді буде корисною нашій душі, нашим ближнім та нашому суспільству, якщо ми твердо відчуємо на це саме Його благословення.

Христос посеред нас! І є, і буде!

священномученик Игнатий Богоносец

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2597

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар