Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

1 серпня — преподобного Серафима Саровського, чудотворця

Версия для печатиВерсия для печати

Як покращити життя навколо нас?

«Радосте моя, молю тебе, здобудь дух мирний, і тоді тисячі навколо тебе спасуться» – саме таку пораду давав своїм духовним дітям святий, який сам повністю втілив ці слова…

1 серпня ми відзначаємо знайдення мощей та прославлення в лику святих одного з найбільш шанованих нашим народом угодників Божих, преподобного Серафима Саровського.

СЛУХАЙТЕ: Який скарб лишив нам преподобний Серафим Саровський?

Преподобный Серафим Саровский

***

У так званих Дівеєвських зошитах було знайдено пророцтво святого Серафима: «Прийде час, коли я прославлю царя, який мене прославить…» Зрозуміти зміст цих слів стало можливо лише через багато років, адже саме через волевиявлення царя Миколая ІІ процес канонізації Саровського чудотворця нарешті було завершено. І саме Миколай ІІ, останній цар Російської імперії, прийняв мученицьку смерть разом зі всією родиною від рук комуністів-безбожників і нині також прославлений в лику святих як страстотерпець.

Канонізація царя не була простою, так само як і прославлення Саровського старця, але, напевно, молитвами преподобного Серафима зрештою рішення було прийнято.

А в далекому 1903 році рішення приймав тогочасний Священний Синод, членів якого ніяк не могли переконати численні випадки допомоги Божої по молитвах до Серафима, зафіксовані вдячними вірянами. Понад 10 років справа майже стояла на місці, попри письмові свідоцтва про дива, допоки у 1902 році на прийом до царя промислом Божим не потрапив майбутній священномученик, тоді ще архімандрит Серафим (Чичагов), який і розповів Миколаю про життя свого дивовижного тезки та небесного заступника.

Прославление преподобного Серафима Саровского

Подія прославлення Саровського чудотворця відбулася на день його народження, в 1903-му, через 70 років після відходу святого від земного життя.

Обрітення мощей батюшки Серафима супроводжувалося численними дивами, перш за все – зціленням великої кількості хворих та немічних. Це ще раз підтвердило святість і велич преподобного, найважливішою настановою якого було здобування Духа Святого – саме в цьому преподобний вбачав головний зміст християнського життя.

Хоча на своєму життєвому шляху преподобний Серафим пройшов через великі аскетичні подвиги, своїм послідовникам він заповів іти так званим святоотецьким «царським» шляхом, цебто не брати на себе непосильних подвигів, а радше завжди бути напоготові для звершення добрих справ.

Він наставляв своїх духовних дітей якомога частіше причащатися Святих Христових Таїн, кожного дня читати Євангеліє і щиро молитися Господові, уникаючи довгих та складних правил, шукаючи в молитві насамперед зосередженості та одухотворення. «Нічого немає більш жахливого та згубного, аніж духу смутку та зневіри» — повчав старець.

Преподобный Серафим Саровский

***

Як часто в житті нам не вистачає вміння бути щасливими, не зважаючи на обставини!

Сьогодні, звершуючи пам’ять великого святого, преподобного Серафима Саровського, пам’ятаймо про те, що він завжди світився духовною радістю і сповнював нею оточуючих, кожний раз вітаючи їх словами: «Радосте моя! Христос Воскрес!»

Нехай відчуття цієї радості оселиться і в нашому серці, а джерелом її буде пам’ять про Воскресіння з мертвих нашого Спасителя, яким він для кожного з нас приготував перепустку у Блаженну Вічність!

Христос посеред нас!

І є, і буде!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

О свече преподобного Серафима Саровского, дивеевских сестрах-каторжанках и матушке Фросе

ФОТОРЕПОРТАЖ. Как я с запорожскими казаками к батюшке Серафиму Саровскому в гости ездила. Часть 1

Дивеево. Часть 2

Чудеса у святынь: как это работает. На примере Серафимо-Дивеевского монастыря

Преподобный Серафим Саровский и Киев

преп. Серафим Саровский

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3272

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар