Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

1 квітня — церковне свято мучеників Хрисанфа і Дарії

Версия для печатиВерсия для печати

Триває Великий піст. Іноді, особливо під час постування, наша душа починає відчувати на собі дію Божої Благодаті і таким чином доторкається до таємниці Вічного Життя в Небесному Царстві. Це допомагає нам зрозуміти, яким чином мученики-християни перемагали страшні тортури заради того, щоб це Царство наслідувати.

***

1 квітня ми згадуємо подвиг мучеників Хрисанфа і Дарії, а також тих, чиє життя пов’язане з цими святими: трибуна Клавдія, його дружину Іларію, їхніх дітей Іасона та Мавра, пресвітера Діодора та диякона Мар’яна – вони постраждали за Христа близько 283 року.

Чому подружжя Хрісанфа і Дарії увінчане мучеництвом? СЛУХАЙТЕ до дня пам’яті святих

Хрисанф походив з родини язичників. Юнак мав добру освіту та любив читати. Особливо його цікавили твори язичницьких філософів про християнство, але він бажав познайомитись із першоджерелом.

Одного дня до його рук потрапили книги Нового Завіту, які повністю преобразили душу Хрисанфа. Знайшовши пресвітера, який переховувався від переслідувань, Хрисанф охрестився та почав відкрито проповідувати Євангеліє.

Батько юнака, сподіваючись швидко відволікти сина від нового та небезпечного захоплення, змусив його одружитись на красуні Дарії, жриці Афіни Палади. Але він і уявити собі не міг, що Хрисанф запалить у серці дівчини полум’я справжньої віри в Христа, і вони спільно вирішать решту життя присвятити служінню Богові.

Молоді, домовившись жити як брат із сестрою, перетворили власне помешкання на християнський осередок. Тоді язичники, збурені їхнім побожним життям, поскаржились на них місцевому єпарху, а той віддав святих на тортури трибуну Клавдію.

Загартований воїн, Клавдій був вражений явною дією Божої благодаті, яка допомагала мученикам та зміцнювала їх під час знущань. Полум’я їхньої віри перекинулося і на серце Клавдія. Після чого трибун разом з усією родиною, підлеглими воїнами та слугами прийняв святе Хрещення.

Коли звістка про цей інцидент дійшла до римського імператора Нумеріана, він наказав безжально стратити свого сановника разом з усім його домом.

Хрисанф и Дария

Тим часом Хрисанфа і Дарію після численних випробувань було живцем закопано в землю – але кінець їхнього земного життя поклав початок християнській громаді, яка в печері поруч із місцем поховання мучеників таємно звершувала богослужіння. Одного дня язичники вистежили християн і завалили вхід до печери в намаганні знищити церкву земну, та в такий спосіб лише примножили Церкву Небесну.

До наших днів дійшли імена двох мучеників із тих, що тоді загинули: пресвітера Діодора та диякона Мар’яна – для них, як і для багатьох безіменних страждальців, та печера перетворилася на двері до Царства Небесного.

мчч. Хрісанф і Дарія (бл. 280)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2587

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар